Vodafone rozšiřuje svůj Turbo Internet do okolí Litoměřic, Plzně a Liberce

Reklama

Vodafone provozuje Turbo Internet, rychlou datovou síť vysílající na frekvenci 900 MHz buď technologií LTE (na venkově) nebo 3G (ve městech). Do konce roku hodlá vybudovat 300 vysílačů, příští rok pak pokrýt celé území republiky. Podívejte se na aktuální plány.

Přestože Vodafone vydražil nejvíce frekvencí pro spuštění LTE, hodlá prozatím využívat již dávno vlastněnou frekvenci 900 MHz, která byla původně určena pro sítě druhé generace (klasické GSM) a vzhledem k takřka stoprocentnímu rozšíření telefonů s podporou 3G nejspíš není už příliš vytížená.

Aktuálně Vodafone posiluje Turbo Internet o LTE na frekvenci 900 MHz v oblasti Litoměřicka, severní části Plzeňského kraje a části Liberecka. Do 17. prosince 2013 plánuje nasadit Turbo Internet v dalších lokalitách, a to ve Středočeském kraji, na jihu Plzeňského kraje a v oblasti severních Čech. Další oblasti pak přibudou do 20. prosince 2013, takže o Vánocích si užije rychlého netu spousta Čechů.

Vodafone_TurboInternet_10pros13

Aby si mohli novinku náležitě vychutnat, přidává operátor slevu na zařízení, která tuto technologii podporují plus slevu na datový tarif. Nejprve tedy ty přístroje. Pokud uzavřete smlouvu na dva roky a máte minimální měsíční plnění alespoň 690 Kč, můžete získat slevu až ve výši 2 000 Kč na nejrůznější mobily a tablety. Pokud váháte, která zařízení LTE na dané frekvenci podporují, můžeme uvést chytré telefony Sony Xperia Z, Nokia 925, Samsung Express 2, Samsung Note 3, Samsung Galaxy S4, Samsung S4 mini, tablety Sony Xperia Tablet Z a Samsung Galaxy Tab 3 10.1 a Turbo Internet USB modem (Vodafone K5150).

Vodafone_TurboInternet_konec14

A nyní ke slevě na datový tarif. Podmínky jsou v tomto případě podobné – musíte mít smlouvu na 24 měsíců a určité minimální měsíční plnění, konkrétně 249 Kč. K této kombinaci pak můžete získat druhou, datovou, SIM kartu se slevou 50 %. Na výběr máte mezi tarify Mobilní připojení 4 GB (standardní cena 536,43 Kč, po slevě 268,22 Kč) a Mobilní připojení 10 GB (standardní cena 1 008,33, po slevě 504,17 Kč). K druhému jmenovanému si navíc můžete koupit Internet USB modem (Vodafone K5150) za zvýhodněnou cenu 77 Kč.

Turbo Internet je rychlý mobilní internet, který běží na technologiích 3G a LTE na frekvenci 900 MHz. Turbo internet mohou využít všichni zákazníci, kteří používají jakékoliv datové služby Vodafonu, vlastní LTE SIM kartu a zařízení podporující LTE na frekvenci 900 MHz, 3G a 2G. Dosažitelné rychlosti přenosu dat v této síti jsou srovnatelné se systémem 3G (HSPA+) a umožňují pohodlné využití internetu. V průběhu testování bylo dosaženo reálné rychlosti přesahující 15 Mb/s.

Reklama