Vodafone se zapojil do záchranného SMS systému

Reklama

T-Mobile před časem vymyslel tzv. SAR SMS systém, do kterého se zapojily záchranné složky. Nově se k iniciativě připojil i Vodafone. Co je díky systému SAR SMS možné, k čemu vůvbec slouží?

Zkratka SAR neznamená v tomto případě záření mobilních telefonů, ale zkratku anglického Save & Rescue – najít a zachránit. A to je přesně to, co systém vyvinutý v Česku operátorem T-Mobile umožňuje.

Představte si, že se ve vašem městě ztratí dítě nebo třeba klient domova důchodců. Policie spolu s hasiči a dobrovolníky zoufale pročesává lesy, pohřešovanou osobu ale nikdo nenachází. Padne tedy rozhodnutí, že bude lepší povolat na pomoc širokou veřejnost. Až dosud bylo potřeba zveřejnit výzvu v televizi nebo v místním tisku, což je pomalé a s malým zásahem.

Díky SAR SMS je možné oslovit jednoduše prostřednictvím SMS všechny klienty zapojeného operátora, kteří se pohybují ve vymezeném okruhu. Ti pak mohou s hledáním pohřešovaných pomoct, případně mohou snadno a rychle zjistit, že se v oblasti pohybuje nebezpečný zločinec.

Reklama