Vodafone šetří další plasty a papír na SIM kartách

Reklama

Vodafone odstranil veškerý papír z elektronických SIM karet, které je možno používat konečně plně elektronicky. Klasické SIM karty mají zmenšený nosič a jsou vyráběny z recyklovaného plastu.

Když jste si dříve pořídili eSIM, dostali jste od Vodafonu kousek papíru s kódem, který bylo potřeba zadat do telefonu. Nově lze všechno vyřešit přes QR kód, který operátor zobrazí v internetové samoobsluze. I ten malý kousek papíru tak odpadne.

Pokud si u Vodafonu koupíte nový telefon a eSIM už máte, stačí zadat do objednávky příslušný identifikátor a telefon si SIM stáhne sám. V současné době podporuje eSIM asi čtvrtina telefonů, které se u Vodafonu v loňském roce prodaly. Kromě toho samozřejmě různé chytré hodinky, IoT čidla a další zařízení.

I když ještě používáte klasickou fyzickou SIM, nemusíte propadat environmentálnímu žalu. Vodafonu již před časem zmenšil velikost plastového nosiče, ze kterého se SIM vyloupne. A to na polovinu původní velikosti. Ročně tak celosvětově ušetří 340 tun plastu ročně, což odpovídá zhruba 1 760 tunám emisí oxidu uhličitého.

V prvním pololetí letošního roku pak přejde na SIM vyrobené z recyklovaného plastu. Říká jim Eco-SIM a ušetří díky nim dalších 320 tun plastu, který by se jinak musel vyrobit. To odpovídá asi 1 280 tun emisí.

 

Reklama