Vodafone Smart II: letní barevné osvěžení [recenze]

Reklama

Levný, chytrý a barevný, takový je zajímavý mobil ze stáje Vodafonu. Zalíbit by se měl všem, kteří nesnáší ponuré odstíny a komplikovaná řešení. Smart II umí život zpříjemnit plynulým chodem Androidu!

Vodafone Smart II je sympaťák každým coulem, to je patrné už z produktových fotografií. Vodafone nechal zhotovit brandovaný mobil v továrně Alcatelu, ze spolupráce vzniklo vítané oživení v podobě několika barevných výměnných krytů. Vodafone udržel cenovku příznivě nízko a tak všem zájemcům o příjemný telefon s Androidem s atraktivním designem vyřešil problém, co si mají koupit. Mobil barvami míří mezi mladší uživatele, nezklame displejem a hladkým chodem systému, lepší mohl být fotoaparát.

Vodafone Smart II ve zkratce

  • Zajímavá cena 2 577 Kč
  • Výměnné kryty
  • Příjemný zaoblený design
  • Svižný chod Androidu 2.3
  • 2GB microSDHC karta v balení
  • Slabší 3Mpx fotoaparát bez autofokusu
  • 1 200mAh baterie

Vodafone 860 Smart II

Rozměry: 109 × 58 × 12 mm, 120 g
Displej: 3,2″, 320 × 480 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 832 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 150 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
77-2 577 Kč

Vodafone Smart II na videu

Konstrukce

Zatímco u jiných telefonů bývá obsah balení fádní a kromě sluchátek, nabíječky a kabelu nic neobjevíme, u Smart II se odehrává příjemné překvapení. Kromě uvedeného totiž čekají na použití dvoudílné barevné kryty – růžový, modrý a žlutý, standardní tmavý je na mobilu.

Telefon patří mezi malé modely a tak se třeba v pánské ruce skoro ztrácí. Velikost displeje se zastavila na 3,2″, což pro pohodlné čtení a hlavně psaní není zrovna mnoho. Použité rozlišení 480 × 320 bodů zajišťuje příjemně jemný obraz, určitě neuvidíte rastr. Ani u levného mobilu jsme nepřišli o čidlo okolního světla, které reguluje podsvícení. Obraz je čitelný i na slunci, stačí mobil vhodně natočit a nemusíte ani stínit. Krycí plast však hodně snadno chytá otisky, takže nějaké to leštění je potřeba.

Pod displejem se nabízí hned čtyři senzorová tlačítka. Na můj vkus jsou dost těsně u sebe, přece jen jsem zvyklý na větší telefony. Kromě vyhledávání v Googlu tu je obvyklá sestava vracečka, menu, kontextová nabídka. Tlačítka jsou podsvícena, ve dne je světlo vypnuto. Drobná díra pod symbolem lupy indikuje přítomnost mikrofonu.

Obvod mobilu na přední straně obíhá rámeček, který nepatrně vyčnívá, takže po otočení vzhůru mobil neleží na displeji. Jelikož boky a záda mobilu tvoří výměnný kryt, tak se musíme zastavit právě u něj. Výrobce docela elegantně vyřešil jeho přichycení a to tím, že jej rozdělil na dvě části. Plošku na záda a rámeček na boky přístroje. Díky tomuto řešení vám nic nebrání kombinovat rámečky a záda tak, abyste měli v rukou chameleona.

Kryty jsou také vyrobeny z pevného plastu, který na těle mobilu drží hodně pevně. Povrch krytů je matný, nechytá otisky a na pohled vypadají skvěle. Jejich barvy jsou svěží, osobně jsem mobil používal se žlutým krytem.

Výrobce počítal s ovládáním mobilu přes tlačítka a tak na krytech najdeme vpravo dvojtlačítko hlasitosti a praktickou spoušť fotoaparátu. Dole je výřez na microUSB, žádná krytka se nekoná. Levá strana nenabízí nic, za to nahoře budete potřebovat k poslechu 3,5mm jack. Drobné tlačítko zámku doplňuje sbírku. Všechna tlačítka nad povrch vyčnívají a dají se nahmatat, samozřejmě nejsou podsvícena.

Zaoblené hrany krásně přecházejí na záda mobilu, kde hraje hlavní roli 3Mpx snímač a LED blesk. Diodu můžete použít jako svítilnu, u fotografování chybí autofokus. Snímač bohužel fotí průměrně, rozlišení VGA u videa také nikoho neohromí. Vedle objektivu je pod černou síťkou schovaný hlasitý reproduktor.

Kryty zadní strany se musí vypáčit přes výřez na horní straně. Odhalené vnitřnosti ukazují 1 200mAh baterii a teprve pod ní se vešly sloty SIM a microSDHC. Výrobce do startu přibalil 2GB kartu, takže si v obchodě nemusíte hned kupovat další paměť. Uvnitř mobilu je totiž jen 150 MB. S výdrží mne Smart II docela potěšil, neměl jsem potřebu dobíjet každý den a to se cení.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama