Vodafone Smart Platinum 7: spolehlivý švihák [recenze]

Reklama

Velký displej, konstrukce z kovu a skla, rychlý hardware a k tomu značka Vodafone. Stylový telefon za bezmála 10 000 Kč má co ukázat.

smart_platinum_7

Vodafone Smart Platinum 7

Rozměry: 154 × 76 × 7 mm, 155 g
Displej: 5,5″, 1440 × 2560 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 16 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Vodafone Smart Platinum 7 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Vodafone Smat Platinum 7 se prodává v jediné barevné kombinaci, poněkud ponuré tmavé. Hlavní roli má AMOLED displej s velikostí 5,5 palců, který má jemné rozlišení 2K, tedy 1 440 × 2 560 bodů. 155 g hmotnosti je akorát, větší telefon se v ruce drží dobře, boky jsou zaobleny a mají matný povrch. Krycí sklo a použitý kov na konstrukci přispívá k pevnosti, telefon nelze nijak zkroutit nebo ohnout.

Vodafone_Smart_Platinum_7_7Vodafone_Smart_Platinum_7_6

Prémiový Vodafone má na čelní straně rovněž 8Mpx selfie kamerku, nechybí LED notifikační dioda, pro ovládání se senzorová tlačítka rozsvěcují současně s displejem. Konstrukce není rozebíratelná, na bíku vlevo je tak slot pro nanoSIM a microSD kartu, napravo pak zkrášlují bok tlačítka zámku a ovládání hlasitosti. Ta mají na povrchu výrazný rastr, dobře se tak tisknou.

Vodafone_Smart_Platinum_7_5Vodafone_Smart_Platinum_7_4Vodafone_Smart_Platinum_7_9Vodafone_Smart_Platinum_7_8

Displej poskytuje skvělá obraz i na přímém slunci, má dobré pozorovací úhly a jasné podsvícení. Reakce na ovládání jsou bleskové, majitelé budou spokojeni. Na zádech telefonu najdete podobně jako vepředu vaše otisky. Hladké sklo je přímo láká a mobil se tak dobře upatlává. Nahoře lze připojit sluchátka do 3,5mm jacku, hudební výstup je perfektní bez vad. Marně bychom třeba hledali infračervený port, naopak tu je druhý mikrofon.

Vodafone_Smart_Platinum_7_2Vodafone_Smart_Platinum_7_1

Líbí se mi designově umístění fotoaparátu a čtečky otisků prstů, pěkně v ose s logem Vodafone níže. Objektiv doplňuje LED blesk s nepříliš silným světlem. Nutno podotknout, že záda mobilu se po 2 týdnech používání nijak nepoškrábaly. Uvnitř konstrukce se nachází akumulátor s kapacitou 3 000 mAh, mobil podporuje rychlé nabíjení a ohledně spotřeby jej mohu pochválit. Procenta mizí pomalu při běžném využití s voláním, surfováním, poslechem hudby Spotify.

Vodafone_Smart_Platinum_7_displej_1Vodafone_Smart_Platinum_7_displej_2Vodafone_Smart_Platinum_7_displej_3Vodafone_Smart_Platinum_7_displej_4Vodafone_Smart_Platinum_7_displej_5Vodafone_Smart_Platinum_7_displej_6

Spotřebu energie má na svědomí jak displej, tak 8jádrový procesor 1,8 GHz s 3 GB RAM, které ženou Android 6.0. Právě při trochu vyšším zatížení (hraní her, sledování YouTube apod.) se mobil dost zahřívá, až může do ruky nepříjemně pálit. Uvnitř mobilu je komfortních 32 GB vnitřní paměti, což se určitě hodí. Prostředí Androidu je spartánské s nejnutnějším vybavením a nejnutnějšími aplikacemi Vodafone (třeba pro volání a SMS), které nemusíte používat.

Vodafone_Smart_Platinum_7_displej_9Vodafone_Smart_Platinum_7_displej_8Vodafone_Smart_Platinum_7_displej_7

Jinak se spoléhá na výzbroj od Googlu, zbytek doinstalujete. Velmi mě těší bleskové reakce mobilu na jakýkoliv povel a spuštěnou aplikaci, tady problém určitě nenajdeme. Samozřejmostí je NFC, rovněž LTE pro data. Pro focení se mobil hodí určitě také, video vypadá taky parádně, včetně dobře zachyceného zvuku.

Vodafone_Smart_Platinum_7_11Vodafone_Smart_Platinum_7_12Vodafone_Smart_Platinum_7_13Vodafone_Smart_Platinum_7_14Vodafone_Smart_Platinum_7_15Vodafone_Smart_Platinum_7_10

Video

Vodafone Smart Platinum 7 je rozhodně výborný telefon se spolehlivým chodem kvalitního hardwaru. Radost udělá velký displej a jeho obraz, spokojenost vládne ohledně výdrže a rychlého nabíjení.

Reklama