Vodafone Smart Prime 7: opravdu levný LTE mobil [preview]

Reklama

Za 5palcový mobil s LTE dáte u Vodafonu 3 277 Kč. Skvělá zpráva pro zájemce o solidní telefon pro běžné použití, který navíc dobře fotí! Jaké jsou naše první dojmy z používání?

vodafone_smart_prime_7_celo

Vodafone Smart Prime 7

Rozměry: 144 × 72 × 8 mm, 128 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Vodafone Smart prime 7 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Vodafone Smart Prime 7 je nástupcem populárního modelu Smart Prime 6, hlavními lákadly je jednoznačně cenovka, velký displej, podpora LTE. Součástí balení jsou špunty a nabíječka, v bílé barvě, moc to neladí k tmavému mobilu. Telefon je příjemně lehký pod 130 g, tenký pod 8 mm, takže se za něj nemusíte vůbec stydět. Zaoblená konstrukce dostala IPS LCD s HD rozlišením, funguje automatické čidlo jasu. Zadní kryt má strukturu, ale nejde o neklouzavou gumu na povrchu, je to plast.

VodafonePrime7_14VodafonePrime7_2

Senzorová tlačítka pod displejem jsou podsvícená, lze nastavit trvalý podsvit. Rychlost mobilu je přiměřená, bohužel hned po instalaci nezbytností se dočkáte varování o nedostatku místa ve vnitřní paměti. Pouhých 8 GB má v základu, pro uživatele zbylo žalostných 4 GB, takže nastává boj o poslední desítky megabajtů. Koupě microSD je tak nutností, ale ne všechny aplikace lze na ni přesunout. Dostatek není ani RAM, hodily by se aspoň 2 GB, tradiční 1 GB je dost na hraně.

VodafonePrime7_5VodafonePrime7_11

Telefon docela dobře fotí, 8 Mpx s podporou 720p videa se snaží, fotky jsou i bez slunečního světla ostré a barevné odpovídající, podívejte se na galerii. Bližší pohled samozřejmě odhalí nedostatky, ale s přihlédnutím k ceně za mobil… U videa se zdá, že je trochu zastřený mikrofon, určitě pak chybí stabilizace. Tradiční recenzi připravím v následujících dnech.

Fotogalerie z Vodafone Smart Prime 7

VodafoneSmartPrime7_foto_1VodafoneSmartPrime7_foto_8VodafoneSmartPrime7_foto_7VodafoneSmartPrime7_foto_6VodafoneSmartPrime7_foto_4VodafoneSmartPrime7_foto_2

HD Video z Vodafone Smart Prime 7

Reklama