Vodafone Smart Tab 10: tuhle tabletu jen tak nespolknete

Reklama

Tablety tu nejsou jen na hraní! Tenhle nabízí výkon dvoujádrového procesoru 1,2 GHz a 1 GB RAM pro chod Androidu 2.3. Budoucí majitelé mohou začít posilovat, placatý drobeček má totiž skoro 700 g. Potěší 3G surfování!

Určitě jste si nenechali ujít nejnovější zprávy o novém tabletu iPad, který má na svědomí slevnění dosavadní verze iPad 2 pod 10 000 Kč. Zájemci o tablet tak mají horkého favorita ke koupi. Pokud vás skvělá cenovka populárního tabletu nezlákala, máte něco proti výrobkům Applu, nebo chcete tablet s 3G modulem, musíte se poohlédnout jinde. U Vodafonu je již řadu týdnů ke koupi nerozlučná dvojice tabletů Smart Tab 10 a 7.

Vodafone Smart Tab 10 v kostce

  • Cena: 8 977 Kč
  • Velikost: 257 × 172 × 11 mm, 672 g
  • Displej: 9,7″, 219 × 137 mm
  • Procesor: 1,2 GHz dualcore, 1 GB RAM
  • Paměť: 16 GB, microSDHC slot
  • Systém: Android 3.2

Číslovky odkazují na velikost displejů, větší tablet nám doputoval do redakce. Veliká krabice kromě tabletu schovává ještě USB datový kabel, síťovou nabíječku a stereo headset s 3,5mm jackem. Navrch dostanete pružné neoprenové pouzdro, ušetříte tak stokoruny za praktický obal. Velikost tabletu dokonale ohromí, jde o placku s velikostí 257 × 172 × 11 mm s citelnou hmotností 672 g!

Jak je zřejmé, tablet se opravdu pronese, ovšem milovníci velkých displejů budou spokojeni. Rozlišení 800 × 1280 bodů se rozložilo na plochu 219 × 137 mm. Displej se schoval pod ochranné sklo, které přitahuje otisky, až je to otravné a hlavně nesnadno se leští. Kromě čočky přední kamery už nic vepředu nenajdete, informační dioda není zhasnutá vidět. Zaoblené okraje nejsou z lesklého kovu, jde o plastový rámeček s tlačítky a sloty.

Vlevo společná krytka schovala prázdné sloty SIM a microSDHC. Dostupnou 16GB vnitřní paměť tak navýšíte snadno. Zleva budete zasouvat sluchátka, drobné škvíry po obou stranách naznačují reproduktory. Spodní strana poskytuje nestandardní konektor USB kabelu, výrobce tak bohužel opomněl na microUSB. Hned vedle pak slouží mikrofon pro volání, třeba přes Skype. Tablet se zamyká nahoře, moc praktické to není, přes jen ruka putuje velkou vzdálenost. Výbavu doplňuje dvojtlačítko hlasitosti.

I když jsou záda opatřena na omak příjemným materiálem, mobil na podložce klouže kvůli vyvýšeným hladkým okrajům. Když budete chtít sklidit udivené pohledy na veřejnosti, zkuste s tabletem fotit. Zadní 5Mpx fotoaparát bez LED blesku ale velké zázraky nezajistí.

Tablet Vodafone Smart Tab 10 testujeme a co nevidět vydáme recenzi!

Reklama