Vodafone Smart Tab II 7: na internet se SIM i Wi-Fi [preview]

Reklama

Nabídku tabletů Vodafonu oživila dvojice nových tabletů s velikostí displeje 7″ a 10″. Chytré placky dostaly zajímavou výbavu i cenu, potěší velká vnitřní paměť, slot na microSDHC i 3G modul.

Vodafone Smart Tab II pochází z dílen výrobce Lenovo, na rozdíl tedy od první řady od ZTE. Recenzi Vodafone Smart Tab od ZTE si přečtěte zde. Co se všechno změnilo? Určitě se mi zdá lepší vzhled tabletu, přidalo se na taktu procesoru, lepší je fotoaparát.

Představení Vodafone Smart Tab II

Menší model tabletu se 7palcovým displejem koupíte už za 4 977 Kč (10palcový stojí 9 977 Kč), cena klesá dle zvoleného paušálu až na 2 277 Kč. Více na webu Vodafonu. Oproti 10palcovému bráchovi má „sedmička“ horší výbavu, rozdíly:

Vodafone Smart Tab II 7 vs. Smart Tab II 10

  • Procesor: jednojádro 1 GHz X dvoujádro 1,5 GHz
  • RAM, paměť: 1 GB, 4 GB X 1 GB, 16 GB
  • Displej: 7″ 1 024 × 600 bodů X 10″ 1 200 × 800 bodů
  • Systém: Android 4.0.4
  • Fotoaparát: 2 Mpx X 5 Mpx s bleskem, autofokusem
  • Bluetooth: 3.0 X 4.0
  • Baterie: 3 550 mAh X 6 350 mAh

Vodafone Smart Tab II 7 patří mezi menší tablety, které hravě schováte ve větší kapse nebo v kabelce. Hmotností 408 g o sobě dává vědět, díky menším rozměrům se dá držet v jedné ruce. Spolu s tabletem z krabice vybalíte datový kabel, nabíječku a návod, třeba sluchátka chybí. Také nějaké pouzdro pro větší ochranu si dokoupíte. Nákup paměťové karty microSDHC bude brzy také nutný.

Tablet měří 192 × 122 × 11,5 mm, samotný displej pak přesně 90 × 154 mm. Hrany konstrukce se mírně zaoblily, do ruky rozhodně neřežou. Přední strana kryje displej, povrch se dá promáčknout až na displej a je vidět „duha“. Vepředu možná použijete kameru na hovory, jinak už tu nic jiného není. Pravá strana obsahuje tenký ovladač hlasitosti, nahoře je pak zamykací tlačítko, microUSB a 3,5mm jack. Pokud budete hledat volné sloty na SIM a microSDHC, tak ty se schovaly pod velkou krytku kolem fotoaparátu. Tenký kus plastu se dá vysunout, snad na svém místě bude držet i při častějším používání.

Oko fotoaparátu není nijak označeno, podle parametrů jde o 2Mpx snímač, bez LED blesku i autofokusu. Záda tabletu jsou pokryta drobnými prolisy, takže tu rozhodně neuvidíte otisky a na dotek je to příjemné. Použitý materiál trochu zabraňuje klouzání tabletu po podložce. Zcela dole ještě uslyšíte dva reproduktory. Při pohledu zezadu se tablet určitě povedl.

Uvnitř tabletu pracuje jednojádrový procesor s taktem 1 GHz a 1 GB RAM. Přestože se hovoří o 4GB vnitřní paměti, ve skutečnosti je dostupných asi 2 GB. V tabletu se rozjíždí Android 4.0.4 se všemi šikovnými nástroji a widgety. O tabletu samozřejmě nachystáme recenzi.

Reklama