Vodafone Smart Ultra 6: splněný mobilní sen [recenze]

Reklama

Za necelých 5 000 Kč má Vodafone v nabídce povedený telefon s podporou LTE a 5,5palcovým fullHD displejem. Potěší i rychlým Androidem a dalšími funkcemi!

VDFsmartUltra6_10

Vodafone Smart Ultra 6

Rozměry: 154 × 77 × 8 mm, 159 g
Displej: 5,5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1700 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
3777 Kč

Vodafone Smart Ultra 6 je tak trochu příjemným zjevením na poli smartphonů s velkým displejem a Androidem na palubě. Tento mobil totiž nestojí ani 5 000 Kč a přitom toho tolik nabízí. Navíc se docela povedl designově, přidává informační LED a rovněž podporu LED. Kdo by ho nechtěl?

VDFsmartUltra6_8VDFsmartUltra6_9

Výkonný mobil u Vodafonu koupíte v jediném barevném provedení, a to v kombinaci tmavých a šedých plastů. V recyklované krabičce najdete úhledně uložená sluchátka, kabel microUSB a nabíječku, vše ve stylové bílé barvě. Sluchátka nepředstavují nějakou kvalitu, po nahrazení lepšími špunty si užijete vynikající výstup z mobilu.

VDFsmartUltra6_7VDFsmartUltra6_6

Konstrukce se vešla tloušťkou na 8 mm, hmotnost 159 g moc překvapivá není, když uvážíme velikost displeje 5,5 palců. Tělo telefonu se v ruce zabydlí snadno díky zaobleným hranám, kvituji zadní matné provedení proti chytání otisků.

VDFsmartUltra6_5VDFsmartUltra6_4VDFsmartUltra6_3VDFsmartUltra6_2

Velké představení se odehrává na čelní straně, kde září IPS displeje s fullHD podvícením, pod ním modře žhnou senzorová tlačítka. Právě to prostředí se využívá jako informační LED, která příjemným svitem prozradí nové události, maily apod. Nad displejem nechybí přední kamera na selfies, povrch ochranného plastu nad displejeme se moc nepatlá a není třeba jej často leštit.

VDFSmartultra6_8VDFSmartultra6_9

Viditelnost displeje i na slunci je dostačující až velmi dobrá, nemusíte sahat po manuální korekci podsvícení. Obraz zůstává kvalitní i pod úhly, dotyková vrstva displeje reaguje spolehlivě, nezaznamenal jsem jedinou potíž.

VDFSmartultra6_1VDFSmartultra6_6

Malá tloušťka těla mobilu má na svědomí instalaci dvojice šuplíčků pro microSIM a microSD. Pro uvolnění použijete třea nástroj z balení mobilu nebo nějakou sponku. Marně bychom hledali hardwarovou spoušť fotoaparátu, pod sebe se na pravém boku srovanala tlačítka hlasitosti a zámku mobilu. Tradiční 3,5mm jack pak najdete na horní hraně, nabíjí se vespod.

Záda telefonu poskytují tolik místa a přitom je 13Mpx snímač natěsnán do rožku společně s LED bleskem. Nedaleko pak sídlí druhý z mikrofonů a trochu níže pak hlasitý reproduktor. S telefonem od Vodafonu se komunikuje bez potíží, dostatená je hlasitosti sluchátka i citlivost mikrofonů. Konstrukce telefonu není rozebíratelná, takže dle specifikací se dozvíme o baterii s kapacitou 3 000 mAh. Její výdrž patří k další příjemným zjištěním, jelikož mobil není třeba dobíjet každý den při plném využití se synchronizací dat, běžnou komunikací, poslechem hudby apod.

Další dobrou zprávou je výkon hardwaru, tady totiž usilovně pracuje 8jádrový procesor s takty jader 1,7 GHz a 2 GB RAM. Dostačující výbava na pohodlný svižný chod a rychlou odezvu prostředí Androidu. Pokud koupíte kartu microSD, tak ještě více užijete volného místa, v mobilu je totiž z výroby 16 GB. I když po zapnutí asi třetina není použitelná, i tak to bude stačit nějakou dobu.

Prostředí nejnovějšího Androidu je prošpikováno aplikacemi operátora pro snadný přístup k jeho službám. Android ovšem nijak nebrzdí nějaká grafická nadstavba, takže i tady budete spokojeni. Zamykací obrazovka ukazuje náhledy na nové zprávy a informace, výsuvná lišta tradičně nabídne ovladače a zkratky k funkcím mobilu.

VDFsmartUltra6_1VDFsmartUltra6_4VDFsmartUltra6_2

Widgety a zástupci aplikací nijak nepřekvapí, funguje sdružování do složek apod. Reakce při procházení systému a nejrůznějších aplikací jsou bleskové, kéž by takto pracovaly všechny telefony s Androidem. Samozřejmě jsem se dočkal občasného spadnutí osvědčených aplikací, ale to je již vlastnost tohoto prostředí.

VDFsmartUltra6_5VDFsmartUltra6_6VDFsmartUltra6_7

V telefonu nechybí tradiční zásoba aplikací z Googlu a další si doinstalujete sami z obchodu. Z datového spojení potěší podpora LTE, bohatě si však vystačíte i s HSPA+. Rovněž se dostalo na zabudování NFC, pokud by někdo využil.

VDFsmartUltra6_12VDFsmartUltra6_10VDFsmartUltra6_9

Mobil se celkem hodí na focení, snímač podporuje režim HDR a záznam videa 1080p. Na špičkové fotomobily tento Vodafone nemá, ale když víme, že nás nestojí ani 5 000 Kč, tak jsme spokojení, že ano. Další fotky najdete v našem preview.

Vodafone Smart Ultra 6 rozhodně stojí za koupi. Za tuto cenu dostanete velký mobil s velkým kvalitním displejem, svižný hardware s novým Androidem 5. Rovněž není k zahození slušná výdrž na nabití, nechybí podpora LTE a na výkon 13Mpx snímače nenajdete spoustu připomínek.

Reklama