Vodafone Smart Ultra 7: ten s velkým displejem [recenze]

Reklama

Vodafone má v nabídce zajímavé modely, mezi než patří určitě i Ultra 7. Za necelých 5 000 Kč nabízí solidní výkon, velký 5,5palcový fullHD displej, samozřejmostí je LTE. Najdeme však pár nedostatků.

vodafone_smart_ultra_7

Vodafone Smart Ultra 7

Rozměry: 152 × 78 × 9 mm, 150 g
Displej: 5,5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Vodafone Smart ultra 7 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Vodafone Smart Ultra 7 je další do rodiny brandovaných telefonů nejen pro uživatele klienty Vodafonu. Nedávno jsme se podívali na dražší a lépe vybavený Platinum 7. Smart Ultra 7 se drží při zemi s cenou, rozhodně však nejde o nějaký podřadný telefon. Nejvíce radosti udělá zájemcům o telefon s velkým displejem, plocha je to opravdu velká, což se hodí na filmy, fotky, surfování, komunikaci obrazem apod. Rozlišení 1080p je dostačující, pocitově je mobil „placka“, v kapse ho ucítíte spolehlivě, v rukou se drží ještě docela příjemně. Dámy tuto velikost už nemusejí akceptovat.

vodafone_smart_ultra_7_detail_14vodafone_smart_ultra_7_detail_10vodafone_smart_ultra_7_detail_11vodafone_smart_ultra_7_detail_13

Telefon svým designem rozhodně neurazí, ochranné sklo na displeji je ke krajům zaoblené a vypadá to příjemně. Stejně tak hardwarové tlačítko pod displejem akorát vyplňuje prostor, po stranách jej doprovází senzorová, slabě podsvícená. Nad displejem se nachází dokonce LED blesk pro selfies v přítmí. Nezapomnělo se na informační LED. Tedy nechybí nic podstatného! Kvalita zobrazení displeje je v normě, síla jasu přiměřená, funguje automatické regulování. Doteky mobil registruje spolehlivě, tady problém není. Dokonce se ani moc neupatlává, takže spokojenost.

vodafone_smart_ultra_7_detail_12vodafone_smart_ultra_7_detail_2vodafone_smart_ultra_7_detail_3vodafone_smart_ultra_7_detail_4

9 mm tenká konstrukce v poměru k velikosti mobilu vypadá ještě tenčí než ve skutečnosti. Mobil se drží dobře, radost udělá rastr na bočních tlačítkách na pravé straně. Díky tomu se prsty ihned orientují a dobře se tisknou. Nahoře i dole se nachází mikrofony, dole pak je navíc microUSB a hlasitý reproduktor se solidním výkonem. V balení s telefonem jsou hodně slušné špunty s kabelem za krkem, doporučuji je nazahzovat. V uších drží perfektně a hrají spíše basově, výstup z mobilu je pak velmi dobrý.

vodafone_smart_ultra_7_detail_5vodafone_smart_ultra_7_detail_6vodafone_smart_ultra_7_detail_7vodafone_smart_ultra_7_detail_9

Zadní tenký plast se musí vypáčit s cvaknutím, abyste se dostali ke slotům microSIM a microSD. Nijak nelze vyjmout baterii s kapacitou 3 000 mAh, která mobil udrží spolehlivě den na příjmu a při střízlivém použití i více. Rozhodně nemusíte chodit od nabíječky k nabíječce.

vodafone_smart_ultra_7_displej_1vodafone_smart_ultra_7_displej_2vodafone_smart_ultra_7_displej_3vodafone_smart_ultra_7_displej_4vodafone_smart_ultra_7_displej_5vodafone_smart_ultra_7_displej_6

Prostředí Android 6.0 je v základním rozložení bez grafických nadstaveb. Pracuje s procesorem s 8 jádry na 1,8 GHz a 2 GB RAM. Výkonu je dle podkladů dost, v praxi je telefon nepatrně pomalejší, občas zadrhává a je třeba chvilku počkat. Není to nijak tragické, při pohledu na cenu nelze očekávat naprosto plynulý chod jako u strojů typu Honor 8 apod.

vodafone_smart_ultra_7_displej_10vodafone_smart_ultra_7_displej_9vodafone_smart_ultra_7_displej_8

Telefon je od výrobce vybaven několika aplikacemi, v praxi slouží hlavně doplňky pro SMS a volání s upravenou grafikou. Absenci Vodafone karty mobil registruje a můžete používat aplikace z původního Androidu. Využití další aplikací od Googlu je bez potíží, stejně jako surfování přes Wi-Fi a LTE.

vodafone_smart_ultra_7_foto_4vodafone_smart_ultra_7_foto_3vodafone_smart_ultra_7_foto_2vodafone_smart_ultra_7_foto_1

Vodafone je vybaven 13Mpx fotoaparátem s podporou 1080p videí. Fotoaparát je slabým místem výbavy, produkuje neostré fotky, které jsou spíše omalovánkami. Ani video za moc nestojí.

Vodafone Smart Ultra 7 je dostupným telefonem s velkým displejem, který neudělá určitě ostudu designem ani výkonem a výdrží.

Reklama