Vodafone spustí v Karlových Varech HSPA+ 42

Reklama

Před zahájením karlovarského filmového festivalu posílí Vodafone v tomto městě mobilní síť a aktivuje technologii HSPA+ 42, která umožní stahování reálnými rychlostmi až 30 Mb/s.

Vodafone instaluje krátce před konáním Mezinárodního filmového festivalu na vysílače v centru Karlových Varů nejvýkonnější 3G technologii HSPA+ Dual Carrier. Díky tomu se výrazně zvýší kapacita sítě a stoupne reálná rychlost datových přenosů všem zákazníkům. Maximálních reálných rychlostí kolem 30 Mb/s mohou dosáhnout například zákazníci s telefonem Nokia Lumia 900.

Síť Vodafonu v Karlových Varech díky technologii HSPA+ Dual Carrier posílí tak, že zvládne provoz i těch největších festivalových špiček, kdy objem stažených dat ve srovnání s běžným využitím stoupne čtyřnásobně a hlasový provoz se zvýší o 150 %.

Vodafone je letos již po šesté partnerem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Vysokorychlostní 3G síť pro hlasové i datové přenosy pokrývá toto město již od června 2010. Karlovy Vary jsou po Berouně druhým městem, kde Vodafone technologii HSPA+ Dual Carrier spustil.

Reklama