Vodafone spustil elektronickou evidenci tržeb, zatím nanečisto

Reklama

I když Ministerstvo financí elektronickou evidenci tržeb teprve plánuje, Vodafone už má hotovo. Podnikatelé si již dnes mohou stáhnout příslušnou aplikaci a dokoupit různá zařízení.

Základem je aplikace ePokladna, která je zdarma ke stažení pro operační systémy Android a iOS. Ta umí pracovat offline a umožňuje vystavovat účtenky. Jakmile ministerstvo zavede povinnou evidenci tržeb, podnikatel jednoduše zadá do aplikace unikátní kód, který od ministerstva obdrží, a má splněno. Pro elektronické hlášení ale samozřejmě musí být mobil připojen k internetu.

K dispozici jsou dvě doplňková zařízení. Jednak je to mobilní platební terminál mPOS pro přijímání platebních karet, jednak je to mobilní tiskárna účtenek. Druhá jmenovaná stojí v nabídce Vodafonu 5 377 Kč včetně DPH.

Samotný provoz aplikace pro elektronickou evidenci tržeb je zpoplatněn měsíčním paušálem. Varianta Standard, která je vhodná pro maloobchody, malé restaurace a služby typu autoservis, stojí 300 Kč včetně DPH měsíčně. Varianta Komplet vhodná pro větší firmy pak vyjde na 420 Kč včetně DPH měsíčně, za to umožní například sledování skladových zásob.

Reklama