Vodafone ukázal naživo NB IoT

Reklama

Vodafone na IoT Foru 2016 předvedl pomocí dálkově ovládaných autíček své řešení pro internet věcí. Technologii NB IoT začne testovat v průběhu příštího roku.

Technologie NB-IoT je založena na standardech Low Power Wide Area (LPWA) a mezi její výhody patří nízká spotřeba, vysoká propustnost a výborná prostupnost signálu překážkami Dále provoz na licencovaném frekvenčním pásmu zajišťujícím uživatelům spolehlivější a bezpečnější komunikaci, roaming.

nb-iot_forum_vodafone_2

Na IoT Foru měl Vodafone autíčka na dálkové ovládání a technologií NB-IoT pokrytý model města. Na něm pak ukazoval, jak snadno jde přes internet věcí monitorovat firemní autopark, rezervovat volné místo pro parkování a podobně.

nb-iot_forum_vodafone_1

Ke spuštění NB-IoT je potřeba nasadit nový software do síťových prvků. Poté bude Vodafone na jaře 2017 připraven na testování NB-IoT ve vybraných částech sítě. Mezi první země, které vyzkoušejí přednosti standardu Low Power Wide Area (LPWA) v komerčním provozu, bude na začátku roku 2017 patřit Německo, Irsko, Nizozemí a Španělsko. V České republice bude Vodafone komerční testy spouštět s vybranými zákazníky během příštího roku. Na základě pilotního provozu připraví operátor plán pro celonárodní pokrytí.

Reklama