Vodafone usnadňuje čerpání slevy pro ZTP

Reklama

V létě se výrazně zjednodušilo čerpání příspěvku ve výši 200 Kč, které mohou v Česku čerpat zdravotně postižení a lidé s nízkými příjmy. Nově nemusí tak často potvrzovat splnění podmínek.

Kromě lidí s nízkými příjmy je zákonné cenové zvýhodnění určeno také pro osoby zdravotně postižené s průkazem ZTP, osoby závislé na pomoci jiných lidí, případně také jejich opatrovníky. Zvýhodnění dvě stě korun měsíčně lze uplatnit i pro děti, pokud tedy bude slevu čerpat jeden dospělý se dvěma ratolestmi, roční úspora činí více než sedm tisíc korun. Dvousetkorunovou slevu na služby je možné využít na mobilní nebo pevný internet, mobilní či pevné hlasové služby, případně na balíček, který některou z uvedených služeb obsahuje.

Zatímco dříve právní předpisy určovaly povinnost každé tři měsíce dokládat příjmy, ze kterých se teprve nárok na zvýhodnění vypočítával, dnes stačí při aktivaci vyplnit jednoduchý formulář a doložit svou složitou situaci potvrzením z Úřadu práce o tom, že žadatel pobírá příspěvek na živobytí. Nárok na dvousetkorunové zvýhodnění pak platí po celou dobu, kdy člověk dávku od státu čerpá. To platí pro nově příchozí, ale také stávající zákazníky Vodafonu.

Reklama