Vodafone vyhlašuje pro studenty AR Challenge

Reklama

Vodafone propaguje možnosti využití 5G sítí a vyhlašuje proto pro studenty soutěž, ve které mají za úkol zlepšit město, ve kterém žijí, s využitím rozšířené reality.

Soutěž je určena pro středoškoláky z Karlových Varů, Jeseníku a Ústí nad Labem. Zadání pro studenty je jasné – vymyslet inovativní způsob využití rozšířené reality (speciálních brýlí) a 5G sítě tak, aby se v jejich městech lépe žilo. Vítězný tým vyhlásí pořadatelé v srpnu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Členové týmu získají možnost se aktivně podílet na realizaci svého soutěžního projektu a spolupracovat s odborníky na 3D modelování, vývoj mobilních aplikací, technologie 5G, marketing a další.

Soutěž Vodafone AR Challenge se týká primárně takzvané rozšířené reality (AR – augmented reality) a smíšené reality (MR – mixed reality), kdy aplikace prostřednictvím speciálních brýlí doplňuje grafické objekty, animace nebo texty do skutečného světa kolem nás. Jako prostředek pro přenos dat, to znamená potřebných informací v reálném čase, pak poslouží nerychlejší síť 5G. Tou už Vodafone pokrývá více než třetinu české populace.

Do užšího výběru postoupí vždy nejlepší soutěžní projekt z každého města a o celkovém vítězi rozhodne hlasování návštěvníků filmového festivalu v Karlových Varech a zaměstnanců Vodafonu. Na základě vítězného návrhu vznikne aplikace, na jejímž vývoji se budou společně s odborníky podílet i její mladí autoři.

Reklama