Vodafone vykupuje staré telefony a pomáhá tak šetřit přírodu

Reklama

Podle odhadů schraňují Češi doma asi 20 milionů funkčních mobilů, pro které už nemají využití. Tím, že si nekoupíte nový mobil, ale ušetříte až 50 kg emisí a 80 kg vytěžených surovin.

Vodafone proto přichází s novou online službou RE-START, která zákazníkům umožňuje jednoduše a rychle získat peníze za jejich nepotřebné, ale stále funkční zařízení. Vše si mohou vyřídit odkudkoliv a bez nutnosti navštěvovat prodejnu.

Zákazník, který se rozhodne využít RE-STARTu a nabídnout k výkupu své zařízení, vše vyřídí online. Stačí si naskenovat QR kód z webové stránky a zvolit příslušný model telefonu v zobrazeném seznamu. Poté přichází na řadu digitální diagnostika, která spočívá ve vyplnění několika otázek ohledně případných kosmetických poškození, citlivosti na dotyk nebo stavu obrazovky. Celý tento proces zabere jen pár minut a po jeho dokončení zákazníkovi přijde obratem konkrétní cenová nabídka.

V případě, že ji zákazník akceptuje, je mu zaslán štítek pro bezplatnou přepravu do partnerské společnosti ReCommerce, která zajišťuje opravu a renovaci vykoupených telefonů. Po přijetí telefonu proběhne rychlé ověření zadaných online údajů a peníze za výkup se do 48 hodin objeví na bankovním účtu zákazníka.

V projektu nazvaném Milion mobilů pro planetu věnuje globální Vodafone Group za každý telefon vybraný v rámci programu RE-START nebo odevzdaný k recyklaci 1 britskou libru (nebo její ekvivalent v lokální měně) na podporu projektů organizace WWF, který se zabývá zejména ochranou ohrožených živočišných druhů a podporou biodiverzity.

Kromě nevyužívaných modelů Češi schraňují i velké množství telefonů, kterým už definitivně zazvonil umíráček. Pokud by skončily v koši, znamenalo by to riziko uvolňování toxických látek do životního prostředí – až 40 % nebezpečného olova na skládkách pochází právě z elektroodpadu. Nefunkční zařízení je nejlepší recyklovat, a také s tím Vodafone dlouhodobě pomáhá. Peníze z recyklace podpoří projekty Nadace Vodafone.

Reklama