Vodafone výrazně zdražuje tarif Odepiš, přidá ale 360 minut

Reklama

Tarif Odepiš už si nemůžete několik let aktivovat, přesto ho řada zákazníků dodnes používá. Za 12 Kč měsíčně byl ideální, nyní ho ale Vodafone zdraží na čtyřnásobek. Přidá sice spoustu volných minut do vlastní sítě, přesto ale spoustu lidí naštve.

Tarif Odepiš nabízel Vodafone, tehdy tedy ještě Oskar, od samého začátku své existence. Za minimální měsíční paušál umožnil statisícům nových lidí přístup k mobilním službám, jak po něm ostatně žádaly licenční podmínky. Jakmile vypršelo desetileté období, po které musel operátor tento supervýhodný tarif nabízet, okamžitě ho ze svých ceníků stáhl. Kdo ho stihl aktivovat do té doby, mohl si ho ponechat, čehož využívalo mnoho zákazníků. Platit měsíčně 12 Kč nikoho nebolí, SIM karta se zajímavým číslem klidně může ležet v šuplíku a čekat, až pro ni bude mít její majitel nové využití. Nebo může být umístěna v autoalarmu či mobilem řízeném ovládání kotle na chalupě.

Počínaje 20. červnem Vodafone převede všechny majitele tarifu Odepiš na jeho novou variantu. Ta bude stát 49 Kč namísto původních 12 Kč. Vodafone sice zvýší počet bezplatných minut do vlastní sítě z 40 na 400 měsíčně a zachová všechny ostatní ceny, tím ale moc lidí neuchvátí. Právě kvůli častému využívání tarifu Odepiš jako „parkovacího“ tarifu pro nepoužívanou SIM kartu nebo M2M tarifu v mobilním zařízení lidé minuty stejně nevyužijí.

Reklama