Vodafone zbrojí na Babiše: pracuje na mobilní pokladně

Reklama

Vodafone s více než půlročním předstihem připravuje systém, který by podnikatelům umožnil odesílat informace o tržbách do budoucího systému ministerstva financí. Podívejte se na první screenshoty.

Ministerstvo financí hodlá bojovat proti daňovým únikům tím, že určitým skupinám podnikatelů nařídí online odesílání účtenek do centrálního úložiště. Ponechme stranou, koho se to bude či nebude týkat, to zatím v jednání. První podnikatelé by ale tento systém měli začít používat od ledna 2016.

Právě pro ně vyvíjí Vodafone svou službu ePokladna. Ta se bude prodávat ve dvou variantách, jejichž ceny zatím nebyly stanoveny. Větší varianta bude obsahovat celé zařízení (pravděpodobně včetně pokladny), které si prostě podnikatel nainstaluje ve své provozovně a má vystaráno. Menší varianta sestává pouze z aplikace pro mobilní telefony. K telefonu musíte samozřejmě připojit nějakou tiskárnu, a „kasírovat“ pak budete do peněženky.

Vodafone_ePokladna_1 Vodafone_ePokladna_2

V rámci balíčku bude Vodafone nabízet i různé varianty internetového připojení, jež je nutné pro odesílání elektronických účtenek. Služba by měla být finančně dostupná pro všechny podnikatele a její první spuštění je naplánováno již na jaro tohoto roku.

Reklama