Vodafone zlevňuje data nejen ve Švýcarsku

Reklama

Vodafone po kritice upravuje ceny dat v roamingové zóně 2, kam spadá mimo jiné Švýcarsko. Ač evropská země, nespadalo totiž pod regulace EU, a mnozí zákazníci byli skokovým zdražením značně zaskočeni.

V rámci změn, které proběhly v polovině června, přesunul Vodafone Švýcarsko do druhé roamingové zóny, kde jsou ceny výrazně vyšší než v rámci zemí Evropské unie. Konkrétně se jedná o 30,52 Kč/min odchozího hovoru, 17,81 Kč/min příchozího hovoru, 9,68 Kč za odeslání SMS a 252,08 Kč za MB dat. Poté čelil operátor drtivé kritice zákazníků, rozhodl se proto změnu aspoň mírně ulehčit.

Snížil proto cenu dat, a to výrazně – z 252,08 Kč za MB na 7,70 Kč/MB. Ceny za volání a zprávy ale zůstávají stejně vysoké. Jednou z alternativ je denní balíček Roaming na den, který stojí 199 Kč a na 24 hodin zajistí ceny za volání a zprávy jako v domácí síti. V jeho rámci navíc získáte 100 MB dat. Druhou alternativou je Wi-Fi volání ze zahraničí. Kdekoliv, kde narazíte na síť Wi-Fi, můžete z telefonů s iOS nebo Androidem telefonovat přes Wi-Fi za stejné ceny jako v Česku.

Do zóny 2 aktuálně patří následující země: Albánie, Americké Panenské ostrovy, Andorra, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamas, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Černá Hora, Čína, Curacao, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Grónsko, Guam, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Kajmanské ostrovy, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Makedonie, Maroko, Mexiko, Moldávie, Montserrat, Nizozemské Antily, Nový Zéland, Palestina, Portoriko, Samoa, Singapur, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Švýcarsko, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Turks&Caicos, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa.

V druhé polovině roku bude Vodafone přesouvat do zóny 2 další země, takže v nejdražší zóně 3 ponechá skutečně jen země, které mají příliš vysoké velkoobchodní ceny.

 

Reklama