Vodafone zpoplatňuje papírové vyúčtování

Reklama

Pokud chcete od Vodafonu papírové vyúčtování, budete si za něj muset od 20. srpna připlatit 19 Kč. Faktura odeslaná e-mailem nebo stažená ze Samoobsluhy bude i nadále zadarmo. Osvobozeni jsou pouze lidé starší ZTP nebo ti, kteří se mohou prokázat průkazem ZTP.

Až dosud si můžete svou fakturu i podrobné vyúčtování zdarma stáhnout ze Samoobsluhy. Tato možnost bude zachována i nadále, včetně příznivé (tedy nulové) ceny.

První novinkou je možnost nechat si výše uvedené soubory nechat zasílat e-mailem. I toto bude zdarma, je ale potřeba službu aktivovat ve vaší Samoobsluze. K dispozici bude od 25. července, máte tedy nejvyšší čas.

Podstatně méně příjemné je zpoplatnění papírové podoby faktury i vyúčtování. Pokud si jejich zasílání explicitně nezrušíte, začne vám operátor od 20. srpna za každé zaslání účtovat 19 Kč (za fakturu) a 69 Kč (za podrobný výpis). Výjimku mají osoby s průkazem ZTP, které využívají speciální ZTP tarif, a zákazníci starší 65 let.

Vodafone uvádí, že elektronickou fakturu již dnes využívá více než 85 % zákazníků. Pokud by se zpoplatněním podařilo přesvědčit i zbylých 15 %, ušetřilo by se každý měsíc více než šest tun papíru. Všichni zákazníci, kterým hrozí zpoplatnění, budou v nejbližších dnech informováni zvýrazněnou informací na papírovém měsíčním vyúčtováním a prostřednictvím textové zprávy.

Reklama