Vodafone zpřístupní globální „SkyNet“ pro M2M komunikaci

Reklama

Vodafone nabízí českým zákazníkům přístup ke globální M2M síti nazvané GDSP, která umí zprostředkovat komunikaci mezi zařízeními (tzv. M2M) bez ohledu na to, v které zemi se zařízení nachází. Ceny jsou kalkulovány individuálně podle konkrétních požadavků.

Pod tajuplným označením GDSP si můžete představit jak globální síť Skynet známou z filmů o Terminátorovi, tak Global Data Service Platform, datovou síť vzniklou spoluprací mezi různými operátory. Do ní se mohou připojovat zařízení vybavená SIM kartou, v tomto případě od Vodafonu. Je přitom jedno, zda se jedná o alarmy pro hlídání budov, sledovací zařízení pro správu firemního vozového parku nebo třeba elektroměry s automatickým odečtem.

Všechna tato zařízení budou mít přístup k datové síti bez ohledu na to, zda má právě v místě jejich pohybu (či pobytu, pokud se jedná o nepohyblivá zařízení) Vodafone signál. V rámci Česka se totiž SIM karty připojí do sítě libovolného operátora prostřednictvím národního roamingu, v zahraničí pak funguje klasický roaming mezinárodní.

GDSP platforma je vlastním globálním řešením skupiny Vodafone. Podle odvětví, ve kterém M2M zařízení zákazník bude využívat, nabízí Vodafone tři druhy SIM karet – standardní, robustní a čipovou. Zákazník zaplatí pouze jednorázový poplatek za zřízení APN a SIM kartu. Měsíčně pak hradí poplatek za datový balíček, který je vždy sestaven na míru dle požadavku zákazníka a formy využití.

Reklama