Vodafone zpřístupní Shakespeara přes QR kódy

Reklama

U příležitosti Mezinárodního dne knihy a nedožitých čtyřstých narozenin Williama Shakespeara připravil Vodafone elektronickou verzi prvních vydání jeho 14 nejznámějších her.

Prakticky vše proběhlo asi následovně. Vodafone získal první tištěná vydání 14 Shakespearových her (tj. vydání v angličtině). Tato vydání naskenoval, nutno říct že nepříliš pečlivě, občas je nešetrně oříznuto záhlaví stránky, postupně se na bocích objevuje více a více rozevřených  stránek. PDF s elektronickými verzemi pak umístil na web Vodafone.com.

Vodafone_Shakespeare

K tomu všemu vytiskl efektní tapetu, který vypadá jako knihovna plná Shakespearových knih. Na každé knize je ale umístěn QR kód směřující právě na onu PDF verzi. Po jeho načtení do mobilu můžete knihu snadno stáhnout, a – pokud rozumíte staré angličtině – se kochat Shakespearovým jambem.

Tapeta bude nejméně do konce roku k dispozici návštěvníkům knihovny pražského British Councilu. Díky spolupráci Nadace Vodafone a British Council digitální knihovna v dalších týdnech poputuje i do českých škol, knihoven a na veřejné oslavy. V desítkách českých vzdělávacích institucí a knihoven pak zůstane natrvalo.

Reklama