Vodafone zrychluje svou LTE síť díky novým frekvencím

Reklama

Také Vodafone získal v aukci nové mobilní frekvence a hned je využil ke zrychlení stávající sítě LTE v Karlových Varech. Díky rozšíření pásma si nyní můžete při svých návštěvách lázeňského města užívat rychlosti až 150 Mb/s.

Pokrývání Karlových Varů nejrychlejší dostupnou technologií má za sebou dlouhou tradici. Souvisí to jednak s tím, že se jedná o menší město, kde se dá bezpečně experimentovat, jednak s tím, že se tam koná Mezinárodní filmový festival, který operátoři sponzzorují (dříve O2, dnes Vodafone) a kam vozí své velké firemní zákazníky.

Karlovy Vary tak byly prvním městem, kde Vodafone masivně nasadil LTE. Využil k tomu frekvence určené původně pro síť třetí generace, kde bylo ale k dispozici úzké frekvenční pásmo, takže přenosové rychlosti nemohly být tak dobré, jak by být mohly.

Po získání přídělu od ČTÚ tedy Vodafone zvýšil rychlost na 150/50 Mb/s. LTE může využít každý zákazník, který používá jakékoliv datové služby Vodafonu, má LTE SIM kartu a zařízení podporující LTE na frekvencích 800, 900 a 1800 MHz.

Reklama