Vodafone zveřejnil Zprávu o udržitelném podnikání

Reklama

Udržitelné podnikání zahrnuje nejen environmentální, ale i společenské aspekty. Například podíl žen v managementu, podporu rodičů pečujících o děti a podobně.

Ačkoliv spotřeba dat dramaticky stoupá, díky modernizaci sítí a využívání zelené energie se Vodafonu daří postupně snižovat uhlíkovou stopu. Celková spotřeba elektrické energie ve Vodafonu stoupla v minulém obchodním roce o 22 %. I přesto se podařilo díky využívání zelené energie razantně snížit uhlíkovou stopu z vlastního provozu (scope 1 a scope 2) na 1 850 tun CO2, což je o 86 % méně v porovnání s předchozím obdobím. Pokud se podíváme na množství emisí přepočtené na jednotku přenesených dat, kleslo meziročně dokonce o 91 %. Jde tak o pozitivní krok k dosažení uhlíkové neutrality, které firma plánuje dosáhnout ve vlastním provozu do roku 2030 a v dodavatelském řetězci maximálně o deset let později.

V minulém obchodním roce zasedalo v nejvyšším vedení Vodafonu 40 % žen (před dvěma lety to bylo o 11 % méně). Obdobné číslo se týká i jejich zastoupení ve středním managementu firmy, kde jsou ženy-manažerky zastoupeny ze 37 % (oproti 31 % v přechozím období).

Asi 20 % nováčků si zvolilo dobrovolně možnost pracovat na částečný úvazek. Větší flexibilitu ale nabízí Vodafone i novopečeným rodičům prostřednictvím široké škály benefitů, jako je například 16 týdnů placené dovolené pro druhého rodiče. Firma myslí i na maminky: Těm, které se do práce vrátí do roka a půl od nástupu na rodičovskou dovolenou, nabízí plný plat při 80 % úvazku. A během prvních 16 týdnů mateřské dovolené doplácí rozdíl mezi původní mzdou maminky a peněžitou pomocí v mateřství.

Reklama