Volby u T-Mobile: větší počet zpráv, hovorů i dat

Reklama

T-Mobile zveřejnil zajímavé statistiky vytíženosti své sítě v období druhého kola prezidentské volby. Evidentně jsme strávili spoustu času tím, že jsme prostřednictvím hovorů, zpráv a sociálních sítí rozebírali průběžné výsledky se svými známými a přáteli.

V prvním kole nezaznamenali analytici T-Mobilu v podstatě žádnou změnu ve vytíženosti sítě. Při druhém kole ale značně přituhlo, a to nejen co se týče venkovních teplot. Největší nárůst provozu zaznamenal operátor v sobotu mezi druhou a osmou hodinou. Objem hovorů vzrostl o 3,48 %, celkový hlasový provoz se pak zvýšil o 6,30 %. To vlastně znamená, že hovorů bylo více a byly delší, než je běžné.

Ještě více narostl počet odeslaných textových zpráv, a to o 11,79 %. Počet zpráv byl ale vyšší po celý den, od 9 do 21 hodin, i když největší nápor samozřejmě nastal v okamžiku, kdy se uzavřely volební místnosti a v televizi začala nabíhat první procenta. Evidentně jsme se prostřednictvím SMS nejprve svolávali („Už jsi byl volit?“) a potom informovali o výsledcích („Viděl jsi, jak to dopadlo?“).

Zákazníci T-Mobilu také více datovali, a to po celý den (nárůst o 6,29 %), můžeme tedy předpokládat, že se lidé vice připojovali na sociální sítě či z mobilů sledovali průběžné volební zpravodajství.

Reklama