Volné aplikace dominují AppStore, tipnete si jejich počet stažení?

Reklama

O tom, že se zvyšují počty stažených aplikací, asi nemá příliš smysl diskutovat. Dokážete ale odhadnout, jaký poměr existuje mezi placenými a neplacenými programy v rámci AppStore? Možná se budete divit, jak drtivou převahu freeware má.

Když se mluví o úspěšných aplikacích, většinou se zmiňuje počet jejich stažení a kolik už zvládly svým tvůrcům vydělat. Podstatně větší objem při stahování ale tvoří aplikace neplacené. A jejich podíl bude dále narůstat. Podle analytické společnosti Gartner půjde zhruba o jedno procento ročně. To by neznělo zdaleka tak zajímavě, kdyby Gartner nedodal, že už v současnosti si freeware ukousnul 89 % veškerého objemu stahování. Vývojáři tak budou muset vymýšlet stále další způsoby, jak svou práci zhodnotit. Uvidíme, jestli si vystačí jen s mikrotransakcemi, nebo někdo vymyslí nějaký další způsob efektivního zhodnocení.

A jaká jsou konkrétní čísla stažených aplikací. Gartner odhaduje, že do konce tohoto roku se celkový počet stažení v AppStore vyšplhá na 45,5 miliardy! Ještě jednou připomeneme, že 89 % z toho by měl tvořit freeware. Počet stažení navíc nadále poroste, v roce 2014 by měl překonat 140 miliard a o další dva roky později už 300 miliard. A to se stále bavíme jen o obchodu AppStore.

Zdroj: Gartner

Reklama