Vybíráme 3D telefon: LG Optimus 3D nebo HTC Evo 3D?

Reklama

V loňském roce se do prodeje dostaly první dva telefony s podporou 3D. Od uvedení už cena klesla na přijatelnou úroveň a možná že začínáte uvažovat o koupi. Zkusíme vám poradit, který telefon pro vás bude výhodnější.

Technologie 3D se možná nestala takovou bombou, jakou by si výrobci přáli, přesto jsou ale 3D telefony velmi zajímavé. Nabídnou totiž funkci, kterou nikdo jiný nemá. Pro prohlížení 3D nepotřebujete žádné speciální brýle. I když není 3D efekt tak výrazný jako v kinech, přesto jím okolí ohromíte. Stačí od displeje najít tu správnou vzdálenost a budete doslova zírat.

Jen upozorním, že delší sledování 3D se může projevit bolestmi hlavy nebo očí. Alespoň na začátku to tedy nepřehánějte.

A nyní už se podívejme na oba nabízené telefony.

LG Optimus 3D

Tomuto telefonu už nikdo nikdy neodpáře prvenství mezi 3D telefony. Optimus 3D je současně druhým dvoujádrovým telefonem od LG. Paměť má 512 MB, což je u takového telefonu jen průměrná hodnota. Naopak 8 GB interní paměti se určitě hodí. Design přístroje je vcelku nenápadný, prim hraje 4,3“ displej, který ale má stejné rozlišení jaké najdeme i u menších displejů, konkrétně 480 × 800 bodů. Pozor na vysokou hmotnost, 168 g není zrovna málo.

LG bohužel trochu podcenilo ovládání. Ovládací tlačítka pod displejem totiž rychle zhasínají a nepodaří se vám nastavit delší dobu podsvícení. Podivně funguje také automatická regulace jasu, která občas reaguje na drobné pohnutí mobilem, přičemž úroveň okolního světla se nijak nezměnila. Telefon také nemá spoušť fotoaparátu, nechybí ale microHDMI a tlačítko pro rychlý přístup k 3D funkcím.

3D nabídka v mobilu je zpracována velmi dobře. Kromě samotné tvorby 3D ji LG doplňuje i dalšími lákadly. Vyzkoušet můžete několik 3D her, pochlubíte se přeinstalovanými 3D videi a fotografiemi. Zajímavou možností je přepočet původních 2D snímků a videa do 3D. Efekt není tak intenzivní jako u původně pořízeného 3D obsahu, okolí ale stejně zaujmete.

Samotné video je určitě velkou chloubou telefonu, 3D se natočí v HD rozlišení, obyčejnější 2D dokonce ve fullHD!

Telefon funguje s Androidem, LG má stejně jako ostatní výrobci vlastní grafickou úpravu celého systému.

Tento telefon má velkou konkurenci v dvoujádrovém Optimusu 2X. Ten neumí točit ve 3D, jeho cena je ale velmi příznivá a funkce i prostředí takřka totožné.

LG P920 Optimus 3D lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Evo 3D

HTC Evo 3D je druhým, a prozatím posledním, 3D mobilem. Opět nabízí naprosto špičkové parametry, které zaujmou každého. Má dvoujádrový 1,2 GHz procesor, 1GB RAM a stejný prostor pro vaše data. Telefon je velmi podobný modelu HTC Sensation. Má 4,3“ s qHD rozlišením, což už představuje velmi jemný obraz. Čitelnost na slunci ale zůstává průměrná. Výborný je parametr kapacity baterie, která má 1730 mAh. To vám při troše úsporného režimu vystačí i na dva dny provozu. Ve specifikacích bych ale ještě očekával HDMI, to ale HTC nenabízí a vše se musí řešit přes redukce a kupovat zvlášť. Další negativní vlastností je hmotnost, 170 g už je na mobil opravdu hodně.

Design a konstrukce je docela klasická, jen umístění microUSB na levém boku je trochu nešťastné. Naopak (u HTC velmi překvapivě) nechybí hardwarové tlačítko spouště fotoaparátu, vedle kterého je přepínač mezi 2D a 3D režimem snímání.

Prostředí obhospodařuje grafická nástavba HTC Sense, která je v tomto telefonu skutečně mimořádně rychlá. Vše samozřejmě běží na Androidu.

Způsob využití 3D je v HTC trochu jiný než u LG. Telefon opět umí pořizovat 3D fotky i video, včetně jejich prohlížení, chybí mu už ale jakékoliv 3D hry, nebo nějaký další obsah přímo od výrobce. V tomto ohledu je LG mnohem lepší.

HTC má ale zase o kousek kvalitnější trojrozměrné zobrazení. Rychle najdete tu ideální 3D hloubku, fotky působí realističtěji než u LG. A ještě jedna důležitá výhoda – HTC zvládá ve 3D i focení na výšku.

Kvalita klasických fotek není z 5Mpx fotoaparátu kdovíjaká, to ale platí pro oba mobily. Video v HD je trochu horší než u LG.

Když odhlédnu od 3D funkcí, HTC se zalíbí jemným displejem a velkou operační pamětí. A samozřejmě, nabízí se za vynikající cenu, která většinu nedostatků spolehlivě přebije.

HTC EVO 3D lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Shrnutí

Možná stále nevíte, který telefon si vybrat. Takže to vezměme popořadě.

Design je lepší u LG.

Displej má lepší HTC.

Funkčně vyjdou telefony nastejno.

Multimédiální nabídku zvládlo lépe LG (hlavně díky fullHD videu)

3D funkce má lepší HTC.

3D obsah nabízí lepší LG

Cenově vychází lépe HTC.

Oba telefony trápí především vysoká hmotnost a problematické je i prohlížení 3D obsahu. Dokud se nezačne prodávat více 3D televizí, možnosti těchto telefonů zůstanou dost omezené.

Reklama