Vybíráme tarif (a balíček) pro data

Reklama

Podívali jsme se na tarify a balíčky, s nimiž si můžete užívat co největší množství dat. Pozor, následující článek je pro skutečné datové závisláky, pokud si jen o velké přestávce rychle zkontrolujete Facebook (a ještě k tomu využijete raději školní Wi-Fi), radši ani nečtěte.

Řeč nebude o tarifech pro datové začátečníky obsahujících stěží desítky megabajtů. Přeskočíme i takový ten rozumný průměr okolo 100-150 MB, stejně jako „tarify vhodné pro sledování videí“, jak někteří operátoři označovali či ještě označují balíčky s 300MB FUP. Podíváme se rovnou na ten nejsilnější kalibr.

Nejprve se podíváme na nabídku O2, které má v záloze skutečnou bombu. Tarif Internet v mobilu+ XXL totiž nemá vůbec FUP. Za 1 050 Kč měsíčně můžete stahovat, co hrdlo ráčí. To jeho kolega Internet v mobilu+ XL vás omezí 10 GB, zato ale stojí jen 800 Kč měsíčně. Do třetice zmíním ještě Internet v mobilu+ L s nabídkou 2 GB dat za 550 Kč. Hlasové tarify O2 Chytrý Neon sice obsahují internet v mobilu, nanejvýš ale 500 MB.

T-Mobile jak známu mixuje data povinně do svých tarifů S námi; dva nejvyšší obsahují rovnou 1 GB dat. Jedná se o S námi 1490 (běžně stojí 1 490 Kč, nyní v akci 1 043 Kč měsíčně) a neomezený S námi 3290 (běžně za 3 290 Kč, nyní v akci za 2 303 Kč měsíčně). Pokud používáte některý ze starších tarifů, zbystřete pozornost nad balíčkem Internet v mobilu Premium. Stojí sice dodatečných 499 Kč měsíčně, zato ale vaše datové možnosti rozšíří o 2 GB!

Také nové Fér tarify Vodafone obsahují jako nedílnou součást internet v mobilu. Pro potřeby našeho článku jsou zajímavé tarify dva – Fér tarif 1499 za 1 499 Kč a Neomezený tarif 3299 za 3 299 Kč. Oba totiž obsahují balíček Internet v mobilu Premium+ (lze aktivovat i samostatně a ke starším tarifům – za 449 Kč) s 1,2GB FUP.

Který vybrat?

Tak co, který byste si vybrali? Pokud vám jde jen o množství dat, rozhodně sáhněte po tarifech O2. Ostatní operátoři vám totiž více než 2 GB nenabídnou, zatímco jako zákazníci O2 si budete moci užívat buď neomezeně nebo s 10GB FUP. T-Mobile dává ke svým hlasovým tarifům nanejvýš 1 GB dat, samostatný balíček ale tuto možnost až zdvojnásobí. U Vodafone se nad 1,2 GB ve standardním tarifu nedostanete.

Ale pozor, pokud by vám snad uvedená hodnota FUP pro vaše internetové rejdy nedostačovala, můžete si často dokoupit další balíček. Například Vodafone nabízí standardně dokup stejného množství dat (tedy v tomto případě 1,2 GB) za 200 Kč.

Reklama