Výkonný a s výdrží: Samsung Galaxy Ace 4 [recenze]

Reklama

Po pár střetech s telefony Aligator se ke mně dostala moje srdcovka, a to mobilní telefon Samsung. I přesto jsem nečekala, že by mě něco překvapilo. A opět jsem se pletla.

SamsungGalaxyAce4_12

Displej a zpracování

Do rukou se mi dostala klasická bílá verze, kterou já osobně považuju u všech telefonů za tu hezčí, ale to je čistě osobní názor. Jak už to tak u Samsungu bývá, na zadní straně vás čeká plastový kryt, který moc parády nenadělá, ale díky matnému zpracování na něm vůbec nejsou viditelné otisky prstů a dobře se drží v ruce.

SamsungGalaxyAce4_11SamsungGalaxyAce4_10

Ani za ty dva týdny, co jsem mobil mohla považovat za svůj, jsem se nerozhodla, zda se mi detail ve formě širokého pruhu na zadní straně, který mi asocioval závodní auto, líbí, nebo ne, ale rozhodně mi nepřekážel.

SamsungGalaxyAce4_9SamsungGalaxyAce4_1

Vepředu najdeme jedno hardwarové tlačítko, jako u většiny Samsungů. Vypínací tlačítko je umístěno velmi dobře, spíše k prostředku boční strany, takže se na něj lehce dosahuje, i když máte menší ruku. Displej rámuje stříbrná lišta, která lesklé přední straně dodává ještě elegantnější nádech.

SamsungGalaxyAce4_2SamsungGalaxyAce4_3SamsungGalaxyAce4_4SamsungGalaxyAce4_5

Barvy displeje jsou krásné, dívat se na video nebo hrát hry je opravdový zážitek. A pozorovací úhly byly také perfektní. Překvapil mě jas, který když dáte na maximum tak je opravdu vysoký. Celé dva týdny jsem si vystačila s tím ho mít jen na třetinu a i to bylo někdy moc. Čitelnost na slunci byla tedy s tak vysokým jasem bez problémů.

SamsungGalaxyAce4_8SamsungGalaxyAce4_7SamsungGalaxyAce4_6

Prostředí a ovládání

Mobil se dobře drží i ovládá i v jedné ruce, prostředí je tvořeno Androidem 4.4 KitKat s nadstavbou klasickou pro Samsung. Na horní lištu dosáhne i člověk s malou rukou a psaní zpráv také není problém. Palcem dosáhnete na vše, co potřebujete a reakce jsou přesné a rychlé.

Samsung_Galaxy_Ace_4_d1Samsung_Galaxy_Ace_4_d5

Velkým plusem oproti ostatním telefonům byla možnost nastavit při psaní klávesnici 3×4 na kterou jsem zvyklá. Jediným problémem je oproti starší verzi Androidu trochu složitější zapínání prediktivního zadávání, ale časem se na to dá zvyknout. I klasická QWERTZ klávesnice se dobře obsluhuje, i když mobil držíte na výšku, ale přece jen jsem dala přednost druhé variantě.

Samsung_Galaxy_Ace_4_d3Samsung_Galaxy_Ace_4_d2

Menším problémem v ovládání je odemykání displeje při telefonování, kdy musíte dvakrát poklepat na zámek, abyste displej odemkli. Někdy se to nepovede a je to velmi nepohodlné.

Samsung_Galaxy_Ace_4_d4

Výkon

Mobil je rychlý, nikdy jsem nepostřehla ani jediné zaváhání, hraní her je zábava a na nic dlouho nečekáte.

Malým mínusem bylo, že při hraní se mi asi třikrát stalo, že daná hra spadla, ale je možné, že to bylo způsobeno aplikací a nikoliv telefonem. Zahřívání se koná až při delším hraní her, bohužel ve spodní části telefonu, takže je to při držení celkem nepříjemné.

Bohužel ani reproduktor mě nenadchl a vyzvánění ani při nastavení na nejvyšší míru v kabelce příliš neslyšela. Milovníci rychlosti rovněž ocení podporu LTE, které má u nás díky podpoře operátorů už velké pokrytí.

Baterie a výdrž

Zde narážíme na největší překvapení tohoto telefonu, na jeho výdrž. Čekala jsem klasický problém velkých a pěkných displejů, snížení výdrže baterie. Mobil nenabízí automatickou regulaci jasu, což mně osobně nijak nevadilo, jsem zvyklá si jas přizpůsobovat sama.

Tento mě ale velmi překvapil, při mém používání (celkem častém surfování po netu, hraní her, a frekventovaném čtení elektronických knih) mi mobil vždy vydržel dva a půl dne, a to bez instalace jakéhokoliv spořiče energie.

Pokud se spokojíte s pouze s příjmem hovorů, psaním zpráv a občasném kouknutí na internet, můžete se těšit na výdrž přesahující tři dny.

Jistým způsobem to bylo určitě zapříčiněno nízkým nastavením jasu, které jsem měla po celou dobu používání, jelikož vyšší opravdu nebylo zapotřebí.

Wi-Fi a fotoaparát

S příjmem Wi-Fi nebyl žádný větší problém, kromě asi tří případů, kdy mobil velmi dlouho ověřoval už známou Wi-Fi síť. Dalo se to vyřešit jednoduchým opětovným vypnutím a zapnutím tlačítka.

Samsung_Galaxy_Ace_4_f1Samsung_Galaxy_Ace_4_f2

U předchozích telefonů byl fotoaparát velkým problémem, což se o tomto Samsungu říci nedá. I když jeho zadní foťák má na dnešní poměry „pouze“ 5Mpx fotí krásně, barvy jsou věrné a velký problém není ani se světlem nebo bleskem.

Samsung_Galaxy_Ace_4_f3Samsung_Galaxy_Ace_4_f4

V rámci focení nemusíte nic nijak dlouho nastavovat či upravovat, fotoaparát se automaticky přizpůsobí prostředí a vy si pouze regulujete, zda chcete fotit s bleskem či nikoliv.

Samsung_Galaxy_Ace_4_f5

Závěr

Opět příjemné dva týdny s tímto telefonem mě utvrdily v tom, že další mobil, který si koupím bude této značky. Díky kvalitnímu displeji si užijete internet, hry i videa (ta už bohužel méně, kvůli nepřesvědčivému reproduktoru). Rychlost a výkon vás nebudou v ničem omezovat a vy nebudete muset na nic čekat. Skvělým společníkem bude zejména pro ty, kteří očekávají od mobilu velkou výdrž, která překvapí. Pořídíte krásné fotky bez dlouhých problémů s nastavováním a budete moci ovládat vše pouze jednou rukou.

Plusy: Velikost, displej, ovládání, výdrž, fotoaparát, jas, čitelnost na slunci, LTE, NFC

Minusy: Reproduktor, Wi-Fi, zahřívání, plastový zadní kryt, chybí automatická regulace jasu, odemykání při hovoru

Reklama