Vyplatí se nákup „českého“ smartphonu Verzo Kinzo?

Reklama

Verzo Kinzo to rozhodně nemá snadné. Z počátku velmi nadsazené ceny dnes už tento smartphone klesl až na 4 799 Kč. Vyplatí se nákup za tuto cenu? A co může nabídnout konkurence? Přečtěte si naše porovnání.

Jednou z nevýhod Verzo Kinzo je malá dostupnost v obchodech. Podle srovnávacího webu Heureka můžete tento smartphone koupit pouze na Alza.cz. Zamířili jsme tedy nejprve sem a podívali se, které mobilní telefony si můžeme koupit za podobnou cenu.

VERZO Kinzo lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Srovnání podle ceny

Aktuálně jsou cenově nejblíže další dva smartphony s Androidem, Sony Ericsson Live with Walkmann a velmi žádaný Samsung Galaxy Ace. Kinzo je sice podstatně větší a těžší, ale také nabídne mnohem větší displej 4,3“ s vyšším rozlišením 800 × 480 bodů. Gigahertzový procesor a 512 MB RAM snese srovnání se Sony Ericssonem, ale Kinzo má větší alespoň interní paměť (512 MB). Jednoznačnou výhodu také může představovat vyšší kapacita baterie, 1590 mAh. Rozlišení fotoaparátu mají všechny telefony stejné, HD video ale nabídne jen Kinzo a Sony Ericsson.

Sony Ericsson WT19i Live with Walkman lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

SAMSUNG S5830 Galaxy Ace lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Starší Android 2.2 je určitě slabší stránkou Verza, v dalších ohledech se ale může pochlubit silnou podporou výrobce a tak si můžete mimo jiné přečíst třeba o tom, jak na telefon dostat čistou verzi operačního systému. Něco podobného konkurenční telefony určitě nenabídnou.

V souvislosti s porovnáním ceny musíme zmínit i mnohonásobně bohatší příslušenství Verzo Kinzo. Uvedená cena zahrnuje i držák do auta, kožený obal, folii na displej nebo kupon na navigaci.

Za stejnou cenu tedy Verzo Kinzo nabídne mnohem více než konkurenční telefony. Nevýhodou by mohly být jen méně přijatelné rozměry.

Srovnání podle parametrů

Druhý způsob, jak Verzo Kinzo porovnat s konkurencí, je najít si parametrově co nejpodobnější smartphone a zjistit jeho ceny.

Hledáme-li mobil s 4,3“ displejem a 1GHz procesorem, narazíme na starší HTC Desire HD s cenou začínající na hranici 7 000 Kč. Ještě mnohem dražší je Motorola Atrix 2, musíte do ní investovat ale více jak o 4 500 Kč více.

HTC Desire HD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Motorola MB865 Atrix 2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Výjimečnou vlastností Kinza je hlavně displej. Když bychom hledali jen podle parametrů procesoru, fotoaparátu a dalších vlastností, nalezli bychom konkurentů mnohem více.

Pokud budeme naopak trvat na úhlopříčce displeje, najdeme mnohem dražší (ale taky lépe vybavené) Motorolu Razr, HTC Sensation XE nebo třeba LG Optimus 3D. Výkonem Kinzo určitě překonávají, kromě dvojnásobné ceny ale ještě budete muset investovat spoustu peněz do srovnatelného příslušenství. Jediným opravdovým konkurentem tak může být pouze ZTE Skate. V mnoha obchodech ho seženete o chloupek levněji, navíc se chlubí rádiem a lepšími rozměry. Má ale horší video, pouze 800 MHz procesor, slabší výkon baterie a nikdy nesmíme zapomínat na podstatně lepší výbavu českého smartphonu.

ZTE Skate lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Srovnání parametrů ukázalo, že Verzo Kinzo nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Reálným konkurentem může být jediný mobil na trhu, ZTE Skate.

Závěr

Verzo Kinzo vychází velmi dobře ze srovnání podle ceny i podle parametrů. Za investované peníze nabízí větší výkon i výbavu, za podobné parametry si musíte u konkurence připlatit mnohem více. Kámen úrazu spočívá opravdu jen v rozměrech, které padly za oběť nevšednímu designu. Ten se sice snaží o originalitu, jsem ale přesvědčen o tom, že kdyby se Verzo Kinzo pokusilo být obyčejnější, nebylo by momentálně na trhu úspěšnějšího smartphonu. Přesná prodejní čísla samozřejmě neznám, ale kdyby bylo Kinzo hodně úspěšné, určitě bychom se nedočkali tak radikálního zlevňování.

Kompletní recenzi Verzo Kinzo najdete zde.

Reklama