Výzkum Creditas: majitelé iPhonů mají kartu v mobilu častěji

Reklama

Podle statistik Banky Creditas patří majitelé iPhonů k těm inovativnějším. Ve srovnání s majiteli Androidů používají častěji placení mobilem nebo chytrými hodinkami.

Každý čtvrtý majitel platební karty si ji digitalizoval do jedné ze služeb Apple Pay, Google Pay nebo Garmin Pay. Když srovnáme jednotlivé platformy, ukazuje se, že u Androidu si kartu zdigitalizuje zhruba každý pátý uživatel, u Apple je to každý druhý.

Uživatelé Apple jsou na prvním místě žebříčku prakticky ve všech srovnatelných ukazatelích. Mají mírně vyšší průměrný počet transakcí za měsíc (2,03 oproti 2,01 u Android Pay a 1,8 u Garmin Pay), ovšem výrazně vyšší měsíční celkovou útratu (1 200 korun, zatímco Android 1 081 a Garmin 1 019).

Prakticky pro všechny věkové skupiny a technické platformy platí, že častěji užívají digitalizované karty muži než ženy, v poměru 2:1 až 3:1. Jedinou výjimkou jsou mladí lidé do 18 let s iPhonem, kde je více dívek než chlapců. Největší díl uživatelů jinak tvoří lidé nad 40 let věku a lidé v rozmezí 30-40 let.

Reklama