Výzkum: mobilem fotíme cizí lidi v tramvaji, i když se to nesmí

Reklama

Podle výzkumu, který si nechal vypracovat virtuální operátor Tesco Mobile, Češi nejčastěji fotí mobilem. Fotoaparáty jsou na ústupu a telefonem fotíme hlavně lidi, ať už sami sebe nebo tajně spolucestující v MHD.

Tři čtvrtiny Čechů už nepoužívají klasický fotoaparát, kvalita snímačů v mobilních telefonech jim dostačuje a navíc se jedná o zařízení, které mají neustále při sobě. Toho pak zneužívají (zejména ve velkých městech) k focení spolucestujících v tramvajích či metru a jejich sdílení na sociálních sítích. (Dejte si ovšem pozor, nový Občanský zákoník platný od ledna 2014 to v paragrafech 84 a 85 výslovně zakazuje.)

A co Češi obecně fotografují nejvíce? Sami sebe (tedy stále oblíbené selfie) na nejrůznějších místech fotí 52 % z nich, s partnerem nebo s kamarády se fotí 40 %. Mladší generace „fotografů“ pak přiznává, že nezřídka pořizují selfie i choulostivějšího charakteru. Dále jsou oblíbeným objektem fotografování příroda (60 %), zvířátka (52 %), děti (42 %) a historické památky (40 %).

Reklama