Výzkum Seznam.cz: chytrý mobil a přístup k internetu

Reklama

Seznam.cz provedl výzkum mezi uživateli telefonů, kteří se jejich prostřednictvím připojují k internetu. Zjistil několik zajímavých informací, rozdělil mobilní surfaře na manažery, závisláky, hračičky, znuděnce a praktiky.

První informace asi nikoho nepřekvapí. K internetu se připojujeme nejčastěji z chytrých telefonů s velkými displeji, pohodlným ovládáním a podporou rychlých datových přenosů.

Seznam_Mobilnisurfari_1

Překvapivá není ani druhé zjištění, k mobilnímu internetu se nejčastěji připojují lidé mladí, i když i zástupci věkové skupiny 25-40 let využívají internet v mobilu relativně často. S rostoucím věkem ale práce s mobilním internetem oslabuje.

Seznam_Mobilnisurfari_2

 

Mladí ale za surfování neradi platí. Pokud je k dispozici síť Wi-Fi, ochotně ji využijí. Ráno se poprvé připojují až při čekání na odvoz do školy či do práce, podstatně menší počet surfařů si hraje s mobilním internetem už v posteli, v době mezi probuzením a skutečným vstáváním.

Seznam_Mobilnisurfari_3

 

Všechny uživatele mobilního internetu pak Seznam.cz podle jejich charakteristických vlastností rozdělil do pěti skupin. K internetu se tak připojují manažeři, závisláci, hračičkové, znudění a praktici. Jak se od sebe liší?

 

Seznam_Mobilnisurfari_4

 

Praktici využívají mobilní internet velmi střídmě. Připojují se jen v případě, že jim telefon může pomoci s něčím praktickým.Seznam_Mobilnisurfari_9

Zcela jinak jsou na tom závislí. Po mobilu sahají, i když nic nepotřebují, jednoduše chtějí být neustále v obraze a nervózně kontrolují e-mail či sociální sítě kdykoli si na to vzpomenou.

Seznam_Mobilnisurfari_8

Kupodivu ještě více využívají mobilní internet všichni, kdo se nudí. Motivací v tomto případě není potřeba informací ani závislost, jen prostě bezmyšlenkovitě proklikávají jednotlivé stránky.Seznam_Mobilnisurfari_7

Podobným způsobem využívají internet v mobilu tzv. hračičkové. Jsou nadšení ze všech možností, které jim mobilní internet nabízí, instalují desítky a stovky aplikací, všechno chtějí vyzkoušet.

Seznam_Mobilnisurfari_6

Poslední skupinu tvoří manažeři, možná bychom mohli spíše použít označení workoholici. Mají neustále pocit, že jim něco uniká, každou volnou chvilku tráví vyřizováním e-mailů nebo sledováním kurzů akcií.Seznam_Mobilnisurfari_5

Tak co, do které skupiny patříte vy?

Reklama