Vzdáte se sexu kvůli smartphonu? Čtvrtina Čechů ano!

Reklama

Huawei si nechal zpracovat výzkum na téma, čeho všeho jsou lidé ochotní se vzdát výměnou za smartphone. Kromě Čechů odpovídali obyvatelé dalších 11 zemí.

V Česku zpracovala výzkum agentura Ipsos, kromě toho výzkum proběhl v Dánsku, Rakousku, Polsku, Maďarsku, Slovensku, Chorvatsku, Srbsku, Rumunsku, Bulharsku, Řecku, Turecku.

Ze zkoumaných věcí by se nejvíce Čechů, konkrétně 70 %, na jeden měsíc vzdalo pro svůj smartphone sladkostí. V rámci průměru všech dvanácti sledovaných zemí by sladké oželelo 68 % uživatelů. Alkohol by na půl roku omezilo 69 % Čechů, a dokonce 76 % všech dotazovaných uživatelů z regionu. Za celý region se jedná o položku, kterou by za smartphone obětovalo největší procento dotazovaných.

Se sledováním televize by ve prospěch svého smartphonu přestalo 64 % Čechů a až 71 % Evropanů. Šest měsíců bez randění a rok bez dovolené by za smartphone vyměnilo 44 % Čechů (40 % respektive 36 % Evropanů). Počítače by se vzdalo 43 % Čechů a 53 % Evropanů.

Dále by se Češi ve prospěch smartphonu neradi vzdali sexu, který by šest měsíců oželilo jen 24 % z nich, stejně je na tom evropský průměr. Setkávání se s přáteli by za svůj smartphone vyměnil jen každý pátý (20 %), co se regionálního průměru týče jedná se o 26 %.

Vůbec nejméně lidí, kteří mají děti do 12 let, bylo ochotno se vzdát hraní s nimi, a to 3 % Čechů a 10 % Evropanů.

Reklama