Vzpomínáme: Jaké bylo rozsvěcení krajských vánočních stromečků

Reklama

Domácí vánoční stromky už opadávají natolik, že je nejvyšší čas je odstrojit. Možná je to dobrá příležitost zavzpomínat si na rozsvěcení těch veřejných. T-Mobile vypustil ze své sítě pár zajímavých statistik.

Nejvíc lidí se účastnilo rozsvěcení vánočního stromu samozřejmě v Praze (14 183), následuje Ostrava, Olomouc, Brno, Jihlava a další města. Nejméně zájemců dokázali přilákat v Karlových Varech (1 965), pokud tedy bereme v úvahu jen krajská města.

Průměrně jsme v davu při rozsvěcení stromku strávili 1 h 13 min. Nejnižší průměrný čas dosáhla Praha  a Liberec (shodně 53 min), nejdéle se naopak u koled dojímali ve Zlíně (1 h 52 min). Zajímavý je i pohled na to, kdo ony davy tvořil.

V Jihlavě (90 %), Hradci Králové (88 %) a Ústí nad Labem (87 %) se nepodařilo přilákat skoro žádné lidi z okolí a na náměstích se tísnili skoro výhradně jen místní. Naopak v Praze (59 %), Olomouci (62 %) a Plzni (68 %) tvořili lidé s bydlištěm v daném městě výrazně menší část davu.

Nejvíce zahraničních hostů měla podle očekávání Praha (40 %) následovaná s velkým odstupem Karlovými Vary (15 %). Jedno procento cizinců nebo méně zaznamenal T-Mobile v Jihlavě, Ostravě, Pardubicích a Ústí nad Labem.

Data pocházejí z anonymních informací o provozu v síti.

Reklama