WC Guide: aplikace úplně pro každého (recenze Android aplikace)

Reklama

Do mobilního telefonu už dnes seženete takřka jakýkoliv program. A pokud vám někdo nevěří, klidně mu řekněte o této aplikaci, kterou ho určitě překvapíte. Řekněte sami, napadlo by vás vytvořit síť dostupných WC? Přesně tohle WC Guide nabízí, a jak bude úspěšný, závisí především na vás.

Přiznávám, když jsem o této aplikaci slyšel poprvé, úplně jsem nevěřil. Za jeho uvedením ovšem stojí časopis Vodafonu Čilichilli, a kdo ho zná, dobře ví, že může čekat věci netradiční a zábavné.

Buďme ale chvíli seriózní. WC Guide se totiž opravdu může hodně užitečnou aplikací. Neříkejte, že se vám to nikdy nestalo. Jdete po městě a zoufale hledáte nějaké WC, protože…no však víte. WC Guide funguje docela konzervativně. Před sebou máte mapku určující vaši polohu na základě GPS a na mapě jsou zaznačeny WC ve vašem okolí. Podle ikonky můžete poznat, o jaké WC se jedná, na ikony samozřejmě můžete ťuknout a objeví se popisek se stručným hodnocením. Nechybí ale ani detailní informace hodnotící čistotu a vybavenost. Tyto záznamy ovšem tvoří samotní uživatelé, takže jak bude síť WC hustá, záleží především na nás. Zatím jsou dobře pokryta jen centra Prahy a Brna, netvrďte mi ale, že jinde se na WC nechodí.

Přidání vlastního záznamu je jednoduché, stačí vyplnit název, typ WC, přidat hodnocení a je hotovo.

Nebylo by to ale Čilichilli, kdyby aplikaci trochu „neokořenilo“. Můžete se tak pochlubit na Facebooku, na kteréže WC právě míříte, naprosto šíleným (a vtipným) nápadem je pak sbírání odznáčků. Jaká ocenění můžete dostat? Budu citovat: rychlý metabolismus, cestovatel, hrdina, hollywood, přírodní člověk, štamgast, vandal, michelangelo, uklízečka, objevitel. Jak odznak získat už neprozradím, prostě si aplikaci stáhněte. A začněte přidávat záznamy, ať se nestane neštěstí!

Na závěr ještě jednu zajímavou poznámku. Vodafone je toaletami poslední dobou evidentně fascinovaný, jak jinak si vysvětlit, že kromě WC Guide nedávno zveřejnil i průzkum, jak používáme mobilní telefon na WC.

Cena: freeware

Operační systém: Android 2.1 a vyšší

Reklama