Welcome Home to Windows Phone: přejdete na nový systém?

Reklama

Nokia se opravdu hodně snaží, aby své uživatele nalákala na operační systém Windows Phone. V aktualizaci nabídne řadu funkcí, které ostatní telefony nedostanou, má bezplatnou navigaci a teď přichází s programem, který by měl umožnit snadný přenos dat ze staršího mobilu na novou Lumii.

Pokud čtete Mobinfo pravidelně, jistě vám neuniklo, že Nokia před několika dny oznámila, že chystá  aktualizaci s řadou vylepšení, které ostatní telefony Windows Phone zatím nemají. Výrobce se snaží své uživatele také zásobovat exkluzivními aplikacemi a nyní k tomu všemu přidává i speciální program Welcome Home to Windows Phone na snadný přenos dat ze starého mobilu na Windows Phone s pomocí vašeho účtu Microsoft Live. Jak to celé funguje?

Po nainstalování aplikace do vašeho počítače (existuje verze pro Mac i PC), připojíte starý mobil a sledujete pokyny programu. Welcome Home umí přenést data z BlackBerry, Androidu nebo iOS, určitě by chtělo přidat podporu i vlastního Symbianu nebo Meego.

Aplikace proskenuje váš telefon, můžete si vybrat, která data chcete přenášet. Na výběr jsou nejenom běžné kontakty, kalendář či fotky, ale i videa, hudba a dokonce aplikace. To vás asi hodně překvapí. Program by ale měl poznat, o jaké aplikace se jedná a nabídnout vám alternativní náhradu z Marketplace.

V dalším kroku se musíte přihlásit ke svému Microsoft účtu, který bude propojen se zálohovanými daty. Pokud už máte novou Lumii v ruce, můžete si pochopitelně rovnou nainstalovat všechny aplikace, o kterém vám program řekl v předchozím kroku.

Naposledy už jen stačí připojit svůj nový telefon a přes Zune si nahrát uložená data. Samozřejmě musíte být přihlášení pod stejným účtem, pod kterým jste data zálohovali.

Teoreticky vypadá program výborně, v praxi jsme ale narazili na řadu obtíží. Welcome Home rozhodně nepoznal každý telefon Android, který jsme zkusili, v dalších případech se celá operace zastavila po zálohování dat, které mimochodem trvá velmi dlouho. Pokud budete mít s programem lepší zkušenosti, určitě nám dejte vědět.

Reklama