Wikipedia Mobile: encyklopedie v kapse (recenze aplikace)

Reklama

S pořádným zpožděním se dostává na Android Market oficiální klient encyklopedie Wikipedia. Situaci nebude mít jednoduchou, většina uživatelů je spokojena s verzemi, které již existují. Vysoké hodnocení ale má i Wikipedia Mobile a slavné encyklopedii ostudu rozhodně neudělá.

Když jsem přemýšlel, co vlastně od mobilní encyklopedi očekávám, napadly mne okamžitě dvě základní věci: snadné vyhledávání a možnost čtení offline. Obojího jsem se ve Wikipedia Mobile dočkal. Na základní obrazovce najdete vždy článek týdne a hned nad ním je vyhledávací políčko s našeptáváním. Kterýkoliv nalezený výraz si můžete nechat zobrazit i v dalších jazycích, pokud tedy pro ni existuje odkaz. Články se standardně ukazují v češtině, ale jako defaultní jazyk se dá nastavit i jakýkoliv jiný.

Kterýkoliv zobrazený článek se dá uložit a přečíst si ho později, aniž byste museli využívat datového připojení. Všechny prohlédnuté stránky také najdete v historii.

Velmi užitečnou vlastností, je možnost zvětšit si písmo textu. Vše se jinak ukazuje zarovnané podle šířky displeje. Přibližování textu pinch-zoomem nečekejte.

Na chuť jsem nepřišel funkci V blízkosti, která sice správně určila moji polohu, už ale nenabídla nic dalšího. Čekal bych alespoň rychle přístupné informace o městě, ve kterém se nacházím.

Celkově vypadá Wikipedia Mobile moc dobře, jen nechápu, proč trvalo její uvedení tak dlouho. Spousta uživatelů jen těžko změní své preference z Wiki encyklopedie nebo výborné Wapedie. Nic ale nebrání používat všechny tyto aplikace, za žádnou z nich totiž neplatíte.

Cena: freeware

Operační systém: Android 2.2 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama