Wimbledon, Karlovarský festival a Rock For People: aktuality do mobilu

Reklama

Velká sportovní událost už je v Londýně v plném proudu, hudební festival Rock for People nás čeká v nejbližších dnech. Pokud vás tyto události zajímají, rozhodně byste si neměli nechat uniknout specializované aplikace.

Wimbledon

Rychlá, spolehlivá, přehledná, taková je aplikace, která poskytuje kompletní informační zpravodajství o nejslavnějším tenisovém turnaji. Ten bude tento víkend již ve své polovině, přesto se stále vyplatí nainstalovat si aplikaci do mobilu.


Kromě aktuálních zpráv a počítadla aktuální skóre získáte přehled i o odehraných zápasech, utkáních, která se chystají a prohlédnout si také můžete obrazové a video zpravodajství. To obsahuje upoutávky na následující hrací den, zpravodajství z odehraných zápasů, různá interview i nejzajímavější výměny.

U aktuálního zápasu můžete sledovat živé skóre, k dispozici je také neustálý statistický přehled. Mezi zápasy se snadno přepínáte, jsou řazené podle jednotlivých kurtů. U výsledků si zase snadno vyberete, co vás přesně zajímá (mužská/ženská dvouhra, čtyřka atd). Dále nechybí poměrně podrobný přehled o všech hráčích, výborně je na malém mobilním displeji vyřešen i turnajový pavouk, podle kterého poznáte, kdo s kým bude hrát v dalším kole.

Operační systém: iOS 5 a vyšší, Android 2.2 a vyšší

Odkaz na stažení: iOS, Android

Rock For People

I přes obrovský nárůst nejrůznějších hudebních festivalů, zůstává Rock For People svým rozsahem i organizací mezi tím nejkvalitnějším v rámci ČR. Odpovídá tomu i výborná aplikace pro mobilní telefony, kterou byste určitě měli mít s sebou, jestli se na festival chystáte.

Základem je samozřejmě program festivalu rozdělený po dnech a jednotlivých pódiích. Trochu možná postrádám vyhledávání kapel, to ale částečně nahrazuje aktuální přehled, co se zrovna kde hraje a výborný je i Timeline, kde vše přehledně vidíte na časové ose.

Abyste o své oblíbence určitě nepřišli, nechybí aplikaci ani seznam všech kapel. Vybrané si zařadíte do oblíbených a pak máte perfektní přehled o místě a čase jejich koncertu. Samotný přehled kapel mimochodem nabízí jejich stručnou historii, dohledání informací na T-music, Google a YouTube. Snadno tak zjistíte, jestli se vám dosud neznámý interpret nestrefí do momentální hudební nálady.

Ale zpět k samotnému festivalu. Aplikace nabízí velmi podrobného průvodce, kde najdete veškeré potřebné informace. Dozvíte se o dopravě, zdravotnické pomoci, občerstveni atd. Samozřejmostí je i mapa areálu, tady ale autory jedinkrát pokárám, protože obrázek nejde přetočit na šířku, kde by byl více přehledný. Možnost zoomu ale nechybí a tak se na Rock For People určitě neztratíte. Festival startuje už 3.7.

Operační systém: iOS 4.1 a vyšší, Android 2.1 a vyšší

Odkaz na stažení: iOS, Android

Vodafone KVIFF Guide 2012

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech patří ke každoroční události, která láká stále více návštěvníků. S touto aplikací bude zážitek určitě ještě lepší. Na úvod můžete využít nabídky přihlášení přes Facebook, kdy se vám pak budou na mapě zobrazovat vaši přátelé, kteří tuto službu také využijí.


Základem je ale samozřejmě hlavně nabídka filmů. Vybírat můžete buď po jednotlivých sekcích, nebo prohlížet kompletní filmové menu festivalu. O každém filmu získáte krátké info a především přehled, kdy a kde se bude promítat. Místo si můžete prohlédnout na mapě a využít i rezervační SMS.

Filmová nabídka se dá zobrazit i podle jednotlivých dnů. Jakékoliv promítání lze zařadit do oblíbených a mít tak o vybraných filmech lepší přehled.

Kromě filmů ale poskytuje aplikace přehled i o doprovodných akcích, a protože za jejím vznikem stojí Vodafone, dozvíte se také, co pro vás do Karlových Varů nachystal tento operátor.

Nabídku aplikace pak doplňuje mapa s vyznačenými nejdůležitějšími místy festivalu.

Operační systém: iOS 4.3 a vyšší, Android 2.1 a vyšší

Odkaz na stažení: iOS, Android

Reklama