Windows Phone aktualizace: jednoduché, až primitivní

Reklama

Pokud jste novými majiteli telefonu s operačním systémem Windows Phone, možná vás zajímá, jak probíhá aktualizace. Nové verze systému se prozatím týkají všech mobilních přístrojů, dříve či později se vám tedy na displeji rozsvítí hláška o nalezené aktualizaci. Co dělat dál?

Telefony s Windows Phone mají aktualizaci zvládnutou na jedničku. Ještě nikdy se mi nestalo, že by se telefon v průběhu aktualizačního procesu zaseknul nebo něco zkolabovalo. Mobil si automaticky kontroluje nové aktualizace (pokud tuto volbu necháte aktivovanou v nastavení) a jakmile se novější verze systému objeví, napíše vám hlášku na displej.

Jediné, co v tomto případě musíte udělat, je připojit mobil k počítači a spustit software Zune. Ten je důležitou součástí celého operačního systému, s jeho pomocí například i vytváříte vlastní vyzváněcí melodie.

Zune si sám zkontroluje, jestli pro připojený telefon nejsou k dispozici aktualizace (pochopitelně to udělá jen na počítači s přístupem na internet) a pak ji automaticky nabídne. Pokud nemáte čas, dá se aktualizace odložit na později. Počítejte s tím, že telefon nemusí kvůli instalaci aktualizací třeba dvacet minut fungovat.

Jakmile aktualizaci spustíte, nemusíte se starat o nic jiného. Zune sám provede zálohu celého systému, mobil si restartuje a nainstaluje aktualizaci. Je klidně možné, že nejprve nainstaluje jednu aktualizaci a pak bude v procesu pokračovat instalací dalších. To závisí především na tom, jak je telefon starý a jak často se aktualizoval. Vy se ale každopádně nemusíte vůbec o nic starat. Stačí neodpojovat telefon a čekat na dokončení celého procesu.

 

Reklama