Windows Phone dále roste, nejspíš na účet iOS

Reklama

Windows Phone je sice stále nejméně prodávaným operačním systémem pro chytré telefony, přesto ale jeho podíl postupně roste. V USA narostl oproti předchozímu čtvrtletí počet prodaných Windows Phone mobilů o plných 37 %.

Přinejmenším na americkém trhu se Microsoftu s jeho Windows Phone systémem dobře daří. Podle analýz společnosti Kantar se v únoru, březnu a dubnu letošního roku podařilo prodat 5,6 % telefonů s Windows Phone, zatímco v předchozím sledovaném období (prosinec 2012, leden a únor 2013) činil tento podíl pouze 4,1 %. Mírně vzrostl také podíl Androidu, který posílil z 51,2 % na 51,7 %, naopak výrazně klesl podíl prodaných iPhonů (z 43,5 % na 41,4 %).

Analytici tvrdí, že za úspěchem Windows Phone stojí zejména snaha Nokie o uvádění nových mobilů, objevila se například Lumia 620. Naopak Apple doplácí na to, že již dlouho nepředstavil nový iPhone, což se mimochodem čeká každým okamžikem. Je jasné, že Windows Phone je stále výrazně menšinový operační systém, má ale nakročeno správným směrem.

Reklama