Windows Phone hlásí už 300 tisíc aplikací

Reklama

Jedním z parametrů, podle kterých si uživatelé vybírají telefon, je dostupnost aplikací. Microsoft se nyní pochlubil, že za poslední rok počet dostupných programů zdvojnásobil, přišel s celou řadou zajímavých klientů sociálních sítí a podobně.

Absolutní počet samozřejmě není to nejdůležitější. Můžete mít k dispozici milion aplikací, a většina z nich bude k ničemu. Zbytečně se budete ztrácet v padesáti verzích budíku nebo dvou stovkách programů, které dokáží rozsvítit blesk fotoaparátu. O rozšířenosti virů a nefunkčnosti řady takových aplikací na různých telefonech ani nemluvě.

Microsoft se od začátku snažil tvrdit, že mu o počet nejde, a raději bude mít aplikací méně než Android, ale zato kvalitních a důkladně prověřených. Přesto nějakou kvantitu veřejnosti předložit musí, proto na rozvoji svého aplikačního obchodu neustále pracuje. Na konci června 2014 měl podle vlastních statistik více než 300 000 aplikací, ož je přibližně dovjnásobek než ve stejném období loňského roku. Pro srovnání, na konci 2013 bylo aplikacích 200 000, takže nárůst je jasně patrný.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=4qBHjzpci0E

Reklama