Windows Phone se víc daří v Evropě než v USA [statistika]

Reklama

Podle statistik Kantar Worldpanel se operačnímu systému Windows Phone v Evropě docela daří. Jeho podíl totiž roste. Oproti tomu ve Spojených státech nebo Číně je na tom podstatně hůře. V těchto zemích má menší podíl, který ještě ztrácí.

Uvedená data se týkají prvního čtvrtletí roku 2014. V tomto období se v Evropě prodalo 70,7 % smartphonů s Androidem, 19,2 % smartphonů značky Apple a konečně 8,1 % telefonů s Windows Phone. Ze sledovaných zemí se Windows Phone nejlépe dařilo v Itálii (loni 10,9 %, letos 13,9 %) nebo Velké Británii (loni 7,0 %, letos 9,1 %). Naopak nejméně příznivců byste našli ve Španělsku (loni 1,3 %, letos 3,0 %).

V mimoevropských zemích nejsou výsledky tak růžové. Ve Spojených státech klesl meziročně podíl Windows Phone z 5,6 % na 5,3 %. Letos tam dosáhl Android 57,6 % a iOS 35,9 % (pokles o 8 % oproti loňsku!). Asi na největším světovém trhu, v Číně, získal Android 80 %, iOS 17,9 % a Windows Phone 1,0 % (loni 1,9 %).

Co z toho vyplývá? Android si stále drží své neotřesitelné prvenství, zejména záplava levných telefonů z Číny dává ostatním systémům pěkně zabrat. Vrásky na čele musí vyrážet manažerům Applu. Trží podíl iOS prudce padá, a i když se zatím o druhé místo bát nemusí, budou mít rozhodně co dělat, aby se vrátili na výsluní. Poměrně spokojeni naopak mohou být v Microsoftu. Vypadá to, že Windows Phone se konečně odlepil ode dna a atakuje, aspoň na velkých evropských trzích, hranici deseti procent. Se silným hráčem v zádech se mu jistě bude brzy dařit i v USA.

Reklama