Withings ScanWatch – hybridní hodinky s monitorem EKG

Reklama

Na českém trhu se objevily chytré hodinky, které vám změří EKG a pohlídají stav srdce. Samozřejmostí je export dat pro vašeho lékaře, můžete tak podchytit náběh na nemoci srdce.

Withings ScanWatch vypadají jako stylové analogové hodinky, ale doslova klamou tělem. Chytré hodinky si totiž kladou vysoké cíle – detekovat fibrilace síní a spánkovou apnoe. K tomu slouží nonstop monitorování tepu a po spuštění i funkce měření EKG, které lze v mobilní aplikaci exportovat a pochlubit se u obvodního lékaře. Algoritmus monitoringu společně s výrobcem vyvinuli kardiologové a spánkoví experti. Voděodolné hodinky dostupné ve dvou velikostech 42 a 46 mm dostaly safírové sklíčko a analogový ukazatel počtu kroků za den. PMOLED displej uvnitř ciferníku zase prozradí srdeční tep, spálené kalorie, sleep score. Korunkou hodinek se kromě procházení údajů dá spustit měření okysličení krve díky Spo2 senzoru a měření EKG. Nechybí ani vibrace a notifikace ze spárovaného mobilu.

Withings ScanWatch jsou dostupné u vybraných prodejců ve 42mm verzi za doporučenou cenu 8 390 Kč a ve 38mm verzi za doporučenou cenu 7 790 Kč (např. Heuréka).

 

 

Reklama