Wordtiger: učte se cizí jazyky i s výslovností

Reklama

Wordtiger je novým programem, který vám pomůže s výukou cizích jazyků. Zatím umí anglicky a španělsky, ale postupně budou přibývat i další jazyky. Díky zasazení učených slov do celých vět a ukázkovým videům s výslovností, vám učení půjde mnohem rychleji, než při obyčejném čtení z displeje.

Wordtiger na úvod nabízí pět lekcí s kombinacemi jazyků čeština, angličtina a španělština. Můžete si vybrat podle své pokročilosti a pak už rovnou začnete s lekcí. Program se vám snaží rozšířit slovní zásobu, ale slova jsou včleněna do celých vět, takže se můžete otestovat i v tom, jestli dáte dohromady správně celou větu. Zásadní výhodou je to, že si každou větu můžete nechat přečíst, abyste přesně věděli, jak na správnou výslovnost. Začátečníci se zaměří jen na dané slovo, pokročilejší budou dávat pozor na celou větu, její stavbu atd.

Program se určitě zalíbí i cizincům, jde totiž ovládat směr výuky. Nechybí tedy ani výslovnost slov a vět v českém jazyce.

Jak výuka probíhá? Nejprve se objeví slovo/věta, které máte přeložit. Program vám nijak nenapoví, jakmile jste hotoví, vyberete pouze položku Zobrazit překlad a zkontrolujete, jestli jste neudělali chybu. Poté aplikaci řeknete, jestli se vám překlad podařil. Na konci každé lekce vidíte statistiku se svou úspěšností, do lekce si můžete přidávat nová slova nebo zopakovat ta, která jste už znali. Slova, ve kterých jste udělali chybu, se pochopitelně v dané lekci objeví znova. Celkově máte k dispozici kolem 2 500 slov.

Aplikace se hodí pro každého, kdo si chce osvěžit znalosti cizího jazyka. Na gramatiku jsou tu jiné programy, u Wordtiger by možná nebylo na škodu, kdyby se dala přesně rozklíčovat celá přeložená věta. V nastavení by také měla být možnost přepnutí do offline, aby se zbytečně nenačítala videa a ušetřilo se za datový přenos.

Autoři slibují velmi rychlý rozvoj aplikace. Během několika týdnů se Wortiger objeví i na systému iOS, z dalších jazyků se chystá francouzština, němčina či čínština.

Operační systém: Android 2.1 a vyšší

Cena: freeware

Odkaz na stažení

Reklama