Xiaomi 11 Lite 5G NE: hubené 5G potěší [recenze]

Reklama

Tenké 5G Xiaomi má co nabídnout s ohledem na zajímavou cenu, nezklame ani u focení.

 

Xiaomi 11 Lite 5G NE můžete koupit v několika barvách od 7 990 Kč (Smarty.cz), zajímavě vypadá broskvový odstín nebo třeba zelený, tradici nezklame černá a bílá. Telefon se nabízí v kombinaci 6 GB RAM nebo 8 GB RAM, vždy s 128 GB vnitřní paměti. Od první chvíle seznámení zjistíte, že je příjemně tenký a elegantní, nižší hmotnost 158 g podtrhuje dobrý dojem.

Vepředu hraje prim 6,55palcový AMOLED displej s dobrým obrazem a hlavně jasem, nezřídka není nutné ani používat maximální výkon podsvícení. Maximem je 90 Hz obnovovací frekvence, což je akorát.

Záda mobilu mají matný povrch, ten občas nějaký otisk prstů pochytá, ale zdaleka to není tak zlé. Testovaná černá varianta je decentní, levý bok je prázdný,. napravo je zámek mobilu v kombinaci s rychlou čtečkou otisků, a ovládání hlasitosti. Dole chybí 3,5mm jack sluchátek, k využití je jen USB-C slot na dobíjení. V balení najdete silikonový obal a také rychlonabíječku 33 W.

Baterie má kapacitu 4 250 mAh, s výdrží to není špatné, konec dnes při náročném používání znamená ještě třeba 20 % nabití. Dobíjel jsem pro jistotu denně, ale třeba víkend s nabitým mobilem není problém. Za spotřebu vděčíme úspornému procesoru Snapdragon 778G a 6 GB RAM, ta se virtuálně rozšíří na 8 GB. Ze 128 GB paměti při instalaci nezbytností se ukrojí asi 35 GB, takže zbývá dostatek na jiné hry a aplikace.

Android má nadstavbu MIUI, na hlavním displeji tak máte dvě notifikační lišty, přepínače, můžete upravovat témata zobrazení a další drobnosti v systému. Plynulost a odezva mobilu není určitě prvotřídní, možná s ohledem na cenu se to tolerovat. Bohužel telefon několikrát zamrzl, launcher Xiaomi hlásil chybu a objevily se i anglická upozornění. U focení se často mobilu dost zadrhává, takže někdy je s ním potíž. Tohle trochu dojem z používání kazí.

Výsledek testování vylepšuje dojem z fotoaparátu v sestavě 64 + 8 + 5 Mpx, fotky jsou plné barev a ostrosti, posuďte sami v galerii. Video podporuje až 4K a 30 snímků za sekundu, doporučuji rovnou spoléhat na plynulejší 1080p a 60 sn./s.

Xiaomi 11 Lite 5G NE – fotogalerie 

0,6x – 1x – 2x zoom

0,6x – 1x – 2x zoom

0,6x – 1x – 2x zoom

Xiaomi 11 Lite 5G NE – 1080p 60 sn./s.

Xiaomi 11 Lite 5G NE – 4K video 30 sn./s

 

Reklama