Xperia T. Sony Xperia T. [preview]

Reklama

Bonda možná neznáte nebo neřešíte, ale tento telefon by vaší pozornosti ujít neměl. Parádní design Xperie s Androidem 4.0 umí uhranout ve spojení s velikým 4,55″ displejem. Bohatá výbava je korunována 13Mpx fotoaparátem!

Sony Xperia T se řadí mezi dražší smartphony s cenou kolem 12 000 Kč a tak od ní očekáváme solidní výbavu a provedení. Novinka moc nezklame obsahem balení. V krabičce jsou kromě nabíječky a USB kabelu také špuntová sluchátka se zahnutým 3,5mm jackem. Ochrannou folii hledat netřeba, tady displej jistí Gorillla Glass. Sony Xperia T se prodává buď v „nudném“ klasickém balení, nebo ji koupíte v krabičce s filmovým potiskem ve stylu bondovky Skyfall. My měli štěstí na druhé z nich, v mobilu jsme tak objevili i další prémiový obsah v podobě vyzvánění, fotek z filmu a videí s agentem 007.

Sony Xperia T

Rozměry: 129 × 67 × 10 mm, 139 g
Displej: 4,55″, 720 × 1280 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: NFC  GPS  microUSB  3,5mm jack  HDMI
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus  blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Sony Xperia T v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Když se podíváme na konstrukci modelu Xperia J, kterou jsme nafotili v tomto článku, tak vidíme jisté podobnosti. Oba mobily mají prohnutá záda a shodnou úpravu zadního krytu. Designově se ovšem liší. Sony Xperia T je větší, velikost displeje je skvělých 57 × 120 mm a také se mi líbí rozlišení 720 × 1 280 bodů. Podsvícení TFT LCD má na starosti nastavení nebo automatické čidlo. Určitě praktickou věcí je informační dioda v levém horním rohu, umí měnit barvy; mohla být ale větší a výraznější. Zajímavostí je určitě umístění senzorových tlačítek, které jsou součástí displeje. Bez rozsvícení nejsou viditelné, což není zrovna ideální. Nad displejem pokukuje přední kamera videohovory, jinak určitě nepřehlédnete logo Xperia. Všechny boky mobilu jsou zkosené, kolem displeje je nepatrný rámeček, takže mobil neleží na stole při otočení. Mobil se v ruce drží pohodlně, tloušťka 10 mm je akorát i pro dlouhodobé držení při volání.

Zadní kryt částečně přechází na boky, v něm jsou umístěna tlačítka. U tohoto telefonu nelze kryt sejmout, tudíž nelze jednoduše měnit baterku, pokud byste to někdy chtěli provést. Levá strana nabízí jen nekrytý microUSB konektor. Jeho umístění není šťastné, v těchto místech se mobil drží při hovorech, kabel tak bude při dobíjení překážet. Tudy se budete přes redukci připojovat k HDMI v TV.

Horní strana obsahuje 3,5mm jack sluchátek, nechápu, proč mají zahnutý jack? Napravo nejdřív o tlačítkách. Výrobce si zřejmě neuvědomuje, že zámek displeje patří mezi hodně používané klávesy. Proč je takto malý a navíc schovaný uprostřed strany? Časté přehmaty se sousedícím ovladačem hlasitosti mluví za vše. Podobně velká je nedaleká spoušť pro focení. Prostor vedle tlačítek obsadila velká krytka, za níž se tísní sloty microSDHC a microSIM. Pro tento mobil tedy musíte použít menší SIM, jinak volat nebudete. Krytka se tváří nenápadně, pro otevření bohužel stačí velmi zlehka zavadit prstem. Raději bych na tomto místě viděl šuplíček na zacvaknutí, či jiné spolehlivější řešení.

Záda Xperie T ukazují čočku 13Mpx snímače s autofokusem a LED bleskem. V části pod fotoaparátem je umístěna anténa NFC, naznačuje tak nálepka. Když si pořídíte NFC tagy, můžete vyřešit rychlé přepínání profilů mobilu atd. K zadnímu krytu mohu říct to samé, jako u Xperie J. Jedna se upatlává otisky, také na něm jde vidět prach a další nečistoty. Ovšem v ruce se drží skvěle. Pod krytem je umístěná baterie s kapacitou 1 850 mAh. Na rychlost chodu systému a výkon hardwaru se podíváme v recenzi.

Reklama