Yr.no: dokonalá předpověď počasí, nedokonalá aplikace

Reklama

Uživatelé, kteří chtějí mít v mobilu předpověď počasí, bezesporu hledají aplikaci, která bude co nejpřesnější a současně bude také dobře vypadat a nabízet spousty možností. Tenhle program s krkolomným názvem splní bezezbytku první podmínku.


Možná máte jiné zkušenosti než já, ale po vyzkoušení spousty různých meteorologických webů s předpověďmi počasí jsem nakonec skončil u yr.no. Nejprve jsem chodil na internetové stránky, posléze doinstaloval plugin do Google Chrome a nyní zkouším aplikaci v mobilu. Důvodem pro yr.no je opravdu hodně vysoká úspěšnost předpovědi, se kterou jsem se jinde nesetkal. Nevím, v čem tkví to kouzlo, yr.no je ale mnohem přesnější než cokoliv jiného, co jsem kdy zkusil.

Zatímco plugin v internetovém prohlížeči má yr.no skutečně kouzelný, o mobilní aplikaci se dá říct maximálně to, že je strohá. V nastavení jsem objevil pouze možnost přepnout jednotky měření. Dlouho se mi ze sledovaných měst nepodařilo odstranit Oslo. Občas se ve výpisu začne objevovat pouze první zvolené město, bez ohledu na to, na které vlastně ťukáte. O textové předpovědi v norštině, kterou autoři po několika dnech (snad) odstranili (nemohu ji nikde znovu objevit) ani nemluvě.

Předpověď je ale přesná. Podrobnější údaje jsou rozepsány po hodinách, navíc s množství srážek a silou větru. Když mobil přetočíte, objevíte graf s ještě podrobnějším rozložením teplot.

A to je vlastně vše. K uživatelskému komfortu má yr.no ještě pořádný kus cesty před sebou. V přesnosti měření je ale na špici.

Odkaz na stažení: iOS, Android

Cena: freeware

Reklama