Z jiskry vzejde plamen: T-Mobile a Vodafone chystají levné tarify

Reklama

O2 včera představilo své „revoluční“ tarify Free s neomezeným voláním za v Česku dosud nevídané ceny. Tím rozpoutalo malou revoluci, zbylí dva operátoři ujišťují zákazníky, že podobný krok chystají v nejbližší době taky, a samozřejmě ještě lepší.

O2 přišlo s razantním zjednodušením tarifní nabídky, místo nepřehledné záplavy možností nově prodává jen tři tarify: Free O2 pro bezplatné volání v síti O2 za 249 Kč, Free O2 Plus pro bezplatné volání v síti O2 a nějaké minuty do ostatních sítí za 449 Kč a Free CZ pro bezplatné volání do všech českých sítí za 749 Kč. Spolu s tím zrušilo dotování telefonů (a tedy i dlouhodobé úvazky), mobil si ale budete moci koupit na 24 měsíčních splátek bez navýšení. Podrobnosti najdete v našem včerejším článku.

Pro ostatní operátory to byl nejspíš šok, O2 se podařilo akci utajit jak před konkurencí, tak před novináři. Vodafone i T-Mobile ale připravují podobné tarify, vyplývá to alespoň z jejich vyjádření.

Vodafone:

Stejně jako Vodafone v mnoha jiných zemích, i my uvedeme na trh neomezené tarify. Našim firemním i nefiremním zákazníkům je přineseme na konci května. Nabídka bude mimo jiné obsahovat tarif s neomezeným voláním a neomezenými SMS do všech sítí společně s 600 MB datovým tarifem bez dotovaného telefonu za cenu nižší než 700 Kč. Navíc stále budeme našim zákazníkům přinášet dotované přístroje a to v ceně již od jedné koruny. Další dobré zprávy pro zákazníky přineseme během května.

T-Mobile:

T-Mobile nabízí tarify S Námi se stejnou logikou – tedy kombinací neomezeného volání do vlastní, resp. všech sítí již více než rok. Jak už jsme uvedli, o dalším zvýhodnění cen neomezených tarifů jsme již delší dobu uvažovali a během několika dnů oznámíme konkrétní podobu nejvyššího tarifu, který bude minimálně srovnatelný s nabídkou konkurence.  Zároveň chystáme v dohledné době uvedení splátkového prodeje telefonů.

Komentář Mobinfo.cz

Obě oznámení vypadají jako „narychlo spíchnutá“. Ano, něco chystáme, nestihli jsme to ale tak rychle jako O2, ale nebojte se, až si to rozmyslíme, tak vám o tom něco bližšího řekneme, ale určitě budeme lepší než konkurence. Kdyby měl T-Mobile nebo Vodafone tyto tarify aspoň vymyšleny, mohl je dnes v pohodě oznámit. Svezl by se na vlně nadšení revolucí osvobozených zákazníků, úpravu systémů a další nezbytnosti by pak mohl zvládnout později.

Že musí na nabídku O2 reagovat, to bylo jasné hned. Cena Free tarifů je podstatně nižší než čehokoliv obdobného u konkurence, a zákazníci jsou poslední dobou na cenu dost hákliví. Že musí být ceny podobné nebo nižší (ale zase ne o moc, aby se to ještě vyplácelo), to je taky jasné. Nechme se tedy za pár dnů a týdnů překvapit, s čím konkurenti vyrukují.

Reklama