Za kombinaci služeb získáte u Vodafonu slevu na datový tarif a webové Office

Reklama

Vodafone nabízí kombinované balíčky svých datových tarifů a webových služeb Microsoft Office 365. Kromě možnosti přistupovat ke kancelářským dokumentům odkudkoliv přes síť Vodafonu získáte na datový tarif i webové služby zajímavou slevu.

Je přitom zcela na vás, jakou zvolíte kombinaci. Vybírat můžete z celé nabídky datových tarifů Vodafonu a všech balíčků Microsoft Office 365. Cena výsledné kombinace se pak vypočte tak, že sečtete cenu za datový tarif sníženou o 20 % a cenu za služby Office 365 sníženou o 10 %. Klidně můžete zkombinovat více datových tarifů (např. jiný tarif pro přístup z mobilu, jiný pro přístup z notebooku) nebo zapojit ADSL v rámci firemních služeb OneNet. Samozřejmě můžete také pořídit datový tarif nebo balíček Office 365 samostatně, ovšem bez slevy.

Mějte Office na webu

Nabídka datových tarifů Vodafonu je dostatečně známá, psali jsme o ní na Mobinfu několikrát. Co ale nabízí služby Office 365? Microsoft tuto službu označuje jako „cloudové řešení“, v podstatě se ale jedná o to, že své dokumenty a nástroje pro práci s nimi máte k dispozici odkudkoliv, z libovolného počítače nebo mobilu připojeného k internetu.

Hlavní součástí Office 365 jsou webové verze kancelářských aplikací známých ze sady Office, e-mailové řešení známé z programu Outlook (včetně práce s kontakty a kalendářem) a program SharePoint umožňující snadné sdílení dokumentů, kontaktů a kalendářů mezi více lidmi. Kromě toho nabízí Office 365 prostřednictvím služby Lync možnost komunikace prostřednictvím zpráv či videokonferencí.

Abyste neplatili zbytečně za služby, které ke své práci nepotřebujete, nabízí Microsoft celou řadu Office 365 balíčků. Jak již bylo řečeno dříve, na libovolný balíček získáte 10% slevu, pokud si k němu aktivujete libovolný datový tarif Vodafonu (ten pak dostanete s 20% slevou). Balíčky se liší podle toho, jaké služby zahrnují; vše přehledně shrnuje následující tabulka.

Přehled balíčků Microsoft Office 365
Název plánu Paušál Obsažené služby
Plán K1 90 Kč E-mail (jen POP3, 500 MB), Portály
Plán K2 220 Kč E-mail (jen POP3, 500 MB), Portály, Microsoft Office 365
Plán P1 140 Kč Instantní komunikace, Konference, Portály, E-mail (včetně kalendáře, kontaktů, úkolů a archivace), Microsoft Office 365
Plán E1 220 Kč Instantní komunikace, Konference, Portály, E-mail (včetně kalendáře, kontaktů, úkolů a archivace)
Plán E2 330 Kč Instantní komunikace, Konference, Portály, E-mail (včetně kalendáře, kontaktů, úkolů a archivace), Microsoft Office 365
Plán E3 530 Kč Instantní komunikace, Konference, Portály, E-mail (včetně kalendáře, kontaktů, úkolů a archivace), Microsoft Office 365, Office Pro Plus, Hlasová pošta, Služby formulářů Access, Excel a Visio
Plán E4 590 Kč Instantní komunikace, Konference, Portály, E-mail (včetně kalendáře, kontaktů, úkolů a archivace), Microsoft Office 365, Office Pro Plus, Hlasová pošta, Služby formulářů Access, Excel a Visio, IP telefonie

Ideální pro týmovou práci

Hlavní výhodou je z mého pohledu sdílení dokumentů přes cloud (čti: přes internet). Ke svým souborům se dostanete, kdy zrovna potřebujete, a hlavně odkud zrovna potřebujete, bez ohledu na to, zda s sebou máte „tu správnou flashku“.

Kromě toho na nich může snadno spolupracovat více lidí, i když zrovna nesedí v jedné kanceláři. Týmová práce se tak zase o kousek přiblížila ideálu, v němž jeden člen týmu upravuje prezentaci ze soukromé jachty, druhý mu k ní píše poznámky z kavárny a jen nebohá asistentka musí připravovat podklady ve firemní kanceláři. K tomu všichni samozřejmě vzájemně přes internet komunikují a konzultují problémy.

Další nespornou výhodou jsou potenciální úspory za nákup a údržbu softwaru. Až dosud většinou kupujete programy, které následně nainstalujete na počítače ve své firmě, a v případě příchodů nové verze opět dokoupíte a nainstalujete upgrady. K tomu všemu ještě platíte technika, který se o všechny ty instalace a reinstalace stará.

V případě Office 365 si vlastně veškerý software pronajímáte. Náklady spojené s jeho správou a udržováním nejaktuálnějších verzí jsou na straně Microsoftu. Ušetříte tak nejen za programy, ale rozhodně i za jejich správu, a také za počítače, které nemusejí být pro práci s webovými verzemi zdaleka tak výkonné, jak by bylo potřeba, kdyby na nich byly veškeré programy nainstalované.

Tím ještě výhody nekončí. V případě malých firem s několika počítači by se asi nasazení řady programů vůbec nevyplatilo. Typickým příkladem je poštovní server Microsoft Exchange. V rámci Office 365 ho ale získáte za pár desetikorun měsíčně.

Jako firemní zákazníci navíc jistě oceníte fakt, že veškerá komunikace bude probíhat s vaším obchodníkem na straně Vodafonu. Na něm pak je, aby zjistil, zda je problém v nefunkčnosti internetového spojení (a popohnal řešení ve Vodafonu), nebo je něco špatně v Office 365 (a vyžádal si spolupráci techniků Microsoftu).

Všechny tyto funkce a výhody jsou samozřejmě zajímavé především pro firemní zákazníky. Právě jim je také nabídka určena, kromě toho musí mít ještě s Vodafonem podepsanou smlouvou.

Více informací na www.vodafone.cz/kancelar-online

Kampaň s letuškou

Ke kombinaci datových tarifů a služeb Office 365 právě nyní probíhá reklamní kampaň, jejímž hlavním motivem je letuška. Napadá vás, jak spolu souvisí letuška, datové tarify a cloudové řešení? Oslí můstek spojující tyto prvky je jednoduchý.

Díky tomu, že budete platit pouze za používání softwaru, můžete si dovolit mnohem lepší software, než kdybyste platili za jeho nákup, aktualizaci a údržbu. Podle hlavního sloganu kampaně tak vaše firemní IT okamžitě vyletí o třídu výš

Reklama